Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


V Prostějově už se hokej hrát nebude

19 2004
Praha - Po pěti letech v první lize a následném pádu do druhé má vrcholový hokej v Prostějově definitivně skončit. Zatímco ještě před rokem se prostějovský klub mohl chlubit čtvrtým místem dospělých v první lize a postupem juniorů do extraligy, nyní oznámilo vedení ukončení mužského i mládežnického hokeje.

"Na základě událostí spojených s prostějovským hokejem jsem se rozhodl, že mužský hokej v Prostějově končí. Dáváme k dispozici jak licenci na druhou ligu, tak všechny hráče. To znamená, že žádná soutěž dospělých se v příští sezoně hrát
nebude," řekl regionálnímu listu Olomoucký den předseda klubu Robert Kolář.

V Prostějově se nebude hrát ani juniorská extraliga. "Také licenci na tuto nejvyšší mládežnickou soutěž prodáme, stejně jako hráče z jiných oddílů. V týmu zůstanou prostějovští odchovanci, veškerou mládež hodláme v HC nadále provozovat pouze na úrovni odpovídající tomu, co si v klubu sami vychováme," uvedl Kolář pro olomoucký deník.

Prostějovští junioři a dorostenci by podle něj mohli příští sezonu hrát první ligu a žáci budou pokračovat ve svých ligových soutěžích. Podle Olomouckého dne rozhodnutí Koláře o ukončení vrcholového hokeje ovlivnil článek místního týdeníku.

"Dorazil mě článek, který skandalizoval mou osobu ve vztahu k prostějovskému hokeji. Nemám zapotřebí, aby bylo mé jméno pořád protahováno médii, když mým jediným záměrem bylo udržet ve městě hokej na špičkové úrovni," poznamenal Kolář.
Zpráva o prodeji licence na první mužskou ligu a juniorskou extraligu přišla krátce poté, co prostějovští zastupitelé odmítli nadále podporovat seniorský hokej a peníze chtějí dávat pouze hokejové mládeži. Zastupitelstvo neodsouhlasilo ani plán radních, který počítal s tím, že město majetkově vstoupí do HC Prostějov.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze