Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


V první lize se bude moc počítat

13 2001
C h o m u t o v, K a d a ň - Až středeční kolo, poslední možný termín, rozhodne o účastnících play off první hokejové ligy. Také se uvidí, z jakých pozic kluby do klíčové části sezony nastoupí. Chomutov by si rád udržel vedoucí pozici. Zajišťuje v nadstavbě výhodu většího počtu střetnutí na domácím ledě. Chomutov musí ve středu v Šumperku uhrát bod. Pak má jistotu. Na prvenství si brousí zuby i druhý Liberec a třetí Jihlava. Oba celky na Chomutov ztrácejí dva body. Pakliže budou mít všechny tři týmy ve středu 53 bodů, rozhodne minitabulka vzájemných zápasů. Nejlépe by z ní vyšel Chomutov. Počítala by se pouze dvě střetnutí ze základní části. Pokud ale bude mít 53 bodů jen Chomutov s Jihlavou, započítají se všechny čtyři střetnutí z celé sezony, tedy i dva z nadstavby, a ty má lepší o jeden gól Jihlava.

"Play off je samostatnou novou soutěží. Začne se od začátku," říká chomutovský trenér Vladimír Kýhos. Při shodě bodů s Libercem zůstane jeho tým první. Ještě zamotanější je situace v boji o šestou až osmou příčku, šestý Písek má 41 bodů, desátá Třebíč 39. Kadani, která je nyní sedmá se 40 body, stačí z utkání v Berouně bod a může slavit. "Letos máme lepší bilanci ze základní části s Pískem a Opavou, s Třebíčí stejnou, tudíž by rozhodovalo skóre. Jedině s Berounem jsme horší," sdělil Alois Chlustina, trenér Kadaně.

Je si vědom, že proti Berounu se jeho mužstvu letos nedaří. "Cestou koupíme ve stavivech cihly a na berounském ledě postavíme Tatran Prešov, proslulý svou betonovou obranou," žertoval vždy dobře naladěný kouč. Když Kadaň neuspěje, musí spoléhat na klopýtnutí Opavy (hostí Kometu) a Třebíče (hostí Písek).

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze