V první lize vítězili favorité

• 4
Praha - V sedmém kole hokejové první ligy se dařilo favoritům. Předposlední Třebíč doma podlehla Ústí nad Labem a Písek výborně hrajícímu Chomutovu. Olomouc dokázala uhrát remízu v Ostravě a Opava doma neporazila Havířov. V podvečer zvítězily týmy Hradce Králové, Mladé Boleslavi a Komety Brno.

Třebíč - Ústí nad Labem 0:3 (0:0, 0:2, 0:1)
Hokejisté předposlední Třebíče prohráli v sedmé kole první ligy na domácím ledě s Ústím nad Labem 0:3. Domácí na svého soupeře z opačného konce tabulky nestačili a zcela po zásluze na domácím hřišti prohráli. Hosty zejména ve druhé třetině podržel vynikající brankář Sáblík.
Branky: 27. Kříž, 36. Švík, 57. Hodek. Rozhodčí: Horák - Kis, Prchal. Vyloučení: 4:5. Využití: 0:2. Diváci: 500.

Ostrava - Olomouc 3:3 po prodl. (2:0, 0:0, 1:3 - 0:0)
Domácí hráli zpočátku chytřeji, pak ale nevyužili trestuhodně čtyřminutové přesilovky. Hosté se dostali do tempa a nakonec zaslouženě vybojovali remízu.
Branky: 5. Procházka, 7. Hulva, 54. Grof - 43. Svoboda, 50. Vlček, 59. Kárný. Rozhodčí: Klapetek - Brada, Pala. Vyloučení: 4:5. Využití: 1:1. Diváci: 700.

Písek - Chomutov 0:4 (0:1, 0:2, 0:1)
Písecká bojovnost nestačila na technickou vyspělost a sehranost hostí. Po prvním gólu měli Jihočeši několik šancí na vyrovnání, gól však přišel na druhé straně a Chomutov si již vítězství vzít nenechal. Hrdinou zápasu byl hostující gólman
Horčička, který vychytal čisté konto.
Branky: 6. Martenek, 28. Polodna, 37. Buchal, 42. Nosek. Rozhodčí: Fraňo - Kureš, Havlín. Vyloučení: 5:9. Využití: 0:1. Diváci: 620.

Opava - Havířov 2:2 po prodl. (1:1, 0:0, 1:1 - 0:0)
Domácí v úvodu nastřelili tyč, ale první branku dali hosté. Slezané srovnali v závěru třetiny a přes jejich zřetelnou převahu v druhé třetině změnu skóre přinesl až závěr. Havířov od porážky zachránila tyč nastřelená Kašíkem v 54. minutě. Prodloužení přineslo oběma celkům po gólové šanci, ale Šefčík ani Hebar nebyli úspěšní.
Branky: 19. Adamčík, 50. Kříž - 13. Gibelka, 42. Volák. Rozhodčí: Krenželok - Jureček, Kurajský. Vyloučení: 5:6, navíc Studený (Havířov) 10 min. Bez využití. Diváci: 430.

Hradec Králové - Beroun 4:3 (2:0, 1:3, 1:0)
Ve vynikajícím utkání vedli sice domácí 2:0 a 3:1, ale hosté dokázali srovnat na 3:3. Nakonec však domácí Roubík završil hattrick a utkání rozhodl.
Branky: 17., 20. a 54. Roubík, 27. Martinec - 22. Morovanský, 29. Eiselt, 32. Horčička. Rozhodčí: Chlupsa - Bejček, Kabourek. Vyloučení: 4:4, navíc Havel (Beroun) 10 min. Využití: 1:1. Diváci: 1316.

Mladá Boleslav - Kadaň 4:1 (1:1, 2:0, 1:0)
Domácí začali náporem a Jež v kadaňské brance se v úvodu musel hodně ohánět, aby čelil nebezpečným akcím. Ale až na konci 9. minuty našlápl na přihrávku Hradeckého Kadlec a trefil se mezi Ježovy betony. Místo aby domácí korunovali tlak dalším gólem, sami inkasovali a na další vedení si museli počkat rovných deset
minut hry. Třetí gól přidal David Vrbata a v poslední čtvrtině definitivně pojistil vítězství Metlička.
Branky: 9. Kadlec, 24. Kostourek, 32. D. Vrbata, 45. Metlička - 14. Stavenský. Rozhodčí: Vlach - Žídek, Podrazil. Vyloučení: 6:3. Bez využití. Diváci: 1500.

Kometa Brno - České Budějovice 2:0 (0:0, 1:0, 1:0)
Pohledný zápas začaly aktivně oba týmy, šancí však mnoho nebylo. Až ve druhé třetině začalo být před gólmany rušno a Moskal otevřel skóre gólem mezi Cháberovy betony. V průběhu zápasu hráči neproměňovali ani ty nejvyloženější šance, a tak dal
konečnou podobu výsledku až dvě minuty před koncem domácí Appel.
Branky: 24. Moskal, 58. Appel. Rozhodčí: Hodek - Flegl, Packa. Vyloučení: 6:5. Využití: 2:0. Diváci: 2908.