Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


V Rosicích hokej končí, tým se stěhuje

19 2001
Rosice - Kotrmelce, v nichž se od začátku sezony motají prvoligoví hokejisté z Rosic, pokračují jejich odchodem z města. Kvůli výpovědi ze zimního stadionu, který mají opustit do konce prosince, se přestěhují do Žďáru nad Sázavou. Přesun už začal. "Město dalo pronajímateli stadionu výpověď, a nebylo jisté, že bychom mohli soutěž v pořádku dohrát. Rozhodli jsme se odejít," pověděl předseda hokejových Senátorů Petr Adamec.

Dál se odkázal na oficiální prohlášení, které  hodlá vydat ve středu odpoledne. Možnost, že by první liga na Vysočině už zůstala,  nevyloučil. Mužstvo dohraje soutěž pod stejným názvem HC Senators. "Naše působení ve Žďáru se do názvu nepromítne, tak jako už ani město Rosice v názvu v  poslední době nebylo," připomněl Adamec.

Aby vzali změnu z gruntu, vyhodili v  Rosicích pro nevyhovující výsledky i oba trenéry a ve čtvrtek mužstvo převezme  Ladislav Kolda, naposledy působící v Chomutově. Dostane úkol vyvést Senátory ze  současného jedenáctého místa.

Hlavní kouč Lubomír Oslizlo a Michal Konečný,  zároveň manažer týmu, skončili v pondělí pozdě večer. Včerejší trénink vedl  kapitán Pavel Nohel. Senátoři neodehrají středeční první zápas nadstavbové části proti Opavě, se soupeřem se domluvili na přeložení na 21. ledna.

V sobotu pro ně  podzim končí utkáním v Jihlavě. První liga se do Rosic dostala před třemi a půl lety z Prostějova, s nímž se rosický klub spojil. Po tři roky se oddíl pohyboval na předních příčkách tabulky, maximem byl loňský postup do semifinále první ligy.

Letos se mu ale výsledkově nedaří. První větší změnou bylo krátce po zahájení
sezony odvolání asistenta Jiřího Otoupalíka. Další trenéři padli v pondělí.

Autoři:
Najdete na iDNES.czmobilní verze