Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


V Rusku začaly prohlídky hokejistů. U tří mladíků odhalily srdeční vadu

Tragické úmrtí Alexeje Čerepanova odstartovalo v KHL masivní zdravotní prohlídky hráčů | foto: Profimedia.cz

7 2008
Tragické úmrtí Alexeje Čerepanova během zápasu hokejové KHL zapříčinilo masivní lékařské prohlídky v rámci celé soutěže. A přinášejí i první výsledky. U tří mladých hráčů objevily srdeční vadu!

"Jeden z nich ji má vrozenou, ale pod dohledem lékařů může sportovat. K dalším dvěma se nebudu vyjadřovat, dokud nebudeme mít vyhodnocené všechny výsledky vyšetření," řekl Vladimir Preobraženskij, vedoucí oddělení sportovní rehabilitace, jež vyšetření provádí.

Po tragickém úmrtí Alexeje Čerepanova, který hrál za Omsk navzdory vrozené srdeční vadě a zemřel 13. října po kolapsu na konci zápasu v Čechově, přijalo vedení soutěže rozhodnutí o povinných prohlídkách pro všechny hráče KHL.

Vše o tragickém úmrtí Alexeje Čerepanova

Hokejisté Omsku už kontrolami srdce prošli všichni, jak na startu hokejové reprezentace potvrdil Jakub Klepiš. V rámci celé KHL je odstartovala skupina hokejistů do 20 let.

Šedesát sedm hráčů ve věku zesnulého Čerepanova se už podle informací ruských médií v léčebně-rehabilitačním centru Roszdrava důkladným prohlídkám podrobilo.

A vzešli z nich první tři hráči, kteří mají srdeční vady. Jejich jména budou ale uveřejněna až v době, kdy kontrolami projdou všichni hráči KHL. Do té doby budou o jejich stavu a o stavu dalších hokejistů, kteří kontrolami neprojdou, informováni jen někteří činovníci soutěže a kluboví lékaři.

Hokejisté projdou důslednými kontrolami, jimž se podrobují při výcviku budoucí kosmonauti. Lékaři se zaměří hlavně na činnost srdce. K tomu, aby někdo nastupoval a riskoval nevědomky život se skrytou srdeční vadou, by už tedy nemělo dojít.

Současně s tím bude v termínu od 1. února do 3. března, kdy začíná play-off,  provedena u hráčů všech týmů KHL provedena dopingová kontrola.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze