V San Jose vyhrálo v prodloužení Calgary

10 2004
Vstup do finále Západní konference NHL se lépe povedl hokejistům Calgary. První zápas v San Jose vyhráli 4:3, když v devatenácté minutě prodloužení rozhodl Steve Montador. Dvě branky předtím dal jeho spoluhráč Craig Conroy. Série pokračuje v úterý 11. května opět v San Jose.

Další významný zápas odchytal gólman Flames Mikka Kiprusoff, který zlikvidoval 49 střel.

Po utkání řekl, že se jednalo o nejtěžší utkání v jeho kariéře.

"Hrál jsem proti bývalému týmu, navíc to bylo finále Konference," prohlásil.

San José se podařilo po celou dobu uhlídat největší hvězdu Calgary Jarome Iginlu, s vyjímkou posledního střídání. Iginla, který nevystřelil za celých téměř 80 minut hry na branku, přihrál při vítězném momentu z rohu hřiště na téměř neznámého beka Steva Montadora, který rozhodl.

Oba týmy velmi důsledně napadaly a rozhodně nehodlaly vypustit tak důležitý zápas. San José navíc mělo odhodlaný nástup a v první třetině vyslalo na branku 18 střel. Kiprusoff však byl fantastický a první střelu propustil až ve 22. minutě po akci Mikea Ricciho. Byla to první střela, na kterou finský brankář nestačil po téměř 170 minutách hry.

Tahle branka San José nastartovala a pomohla mu vrátit se do zápasu, protože po zásahu Oliwy a Conroye vedli Flames v té chvíli už 2:0. Po Riccim vyrovnal na 2:2 Todd Harvey ve 40. minutě.

Calgary opět popohnal v 50. minutě střelou od modré čáry Conroy. San José pak jen se štěstím vyrovnalo až tři minuty před koncem 3. třetiny, když Alexandr Koroljuk zbůhdarma nahodil puk od mantinelu a Kiprusoff skrz clonícího hráče neměl o situaci přehled.

"Byl to boj, " řekl kouč vítězů Darryl Sutter. "Ale rozhodně bude těžší tady vyhrát sedmý zápas, než ten první."

Statistika zápasu:
První finále Západní konference:
San Jose - Calgary 3:4 v prodl. (0:2, 2:0, 1:1 - 0:1)
22. Ricci, 40. Harvey, 57. Koroljuk - 20. a 50. Conroy, 10. Oliwa, 79. Montador. Střely na branku: 52:37. Diváci: 17.496. Stav série: 0:1.

Alexander Koroljuk (vlevo), levé křídlo San Jose Sharks, bojuje o puk s obráncem Andrewem Ferencem z Calgary Flames.

Hokejisté týmu Calgary Flames se radují z gólu v prodloužení, kterým vyhráli první finále konference v San Jose.