Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


V Sazka Areně už se bude bruslit

27 2004
Praha - K tomu, aby se v Sazka Areně mohly konat hokejové zápasy, ještě není nová hala v pražských Vysočanech kompletně nachystaná. Ale v sobotu si v ní už bude možno zabruslit. Na zbrusu novou ledovou plochu vyjedou ředitel Sazky Aleš Hušák a švédský sekretář Mezinárodní hokejové federace Jan-Ake Edvinsson.

Před rokem se sekretář federace IIHF vsadil s Hušákem o karton kvalitního červeného francouzského vína z Bordeaux. Edvinsson tehdy zpochybnil, že by se již 28. února 2004 dalo v nové hale bruslit.

"Prohraje, jednoznačně," naznačil ČTK Jan Vala, mluvčí společnosti Bestsport, která výstavbu haly zajišťuje. "Led se právě dodělává a sobotní akce, při níž poprvé vyjedou i rolby, pro nás bude současně i jakýmsi testem plochy. Ta by měla podle propočtů unést zátěž, jakou vyvolá sedm najednou najetých kamionů," dodal Vala.

Vedle Hušáka s Edvinssonem vykrouží v ledu první zářezy i kapitán olympijských vítězů z Nagana a nynější kouč hokejistů pražské Slavie Vladimír Růžička. Akce by se měli zúčastnit i pražský primátor Pavel Bém a šéf hokejového svazu Karel Gut.

Šestasedmdesátiletý Gut, nejlepší obránce mistrovství světa v roce 1955 a později trenér dvojnásobných mistrů světa, znovu obuje brusle po více než deseti letech.
"Naposledy jsem je měl na nohou ještě v době, kdy jsem trénoval v Německu. Proto jsem si je raději ještě ve čtvrtek v hale Sparty na deset minut vyzkoušel. Nezapomněl jsem to," ujistil první muž českého hokeje. Podle informací ČTK svoje bruslařské umění před sobotní sázkou několikrát piloval i Hušák.

Moderní hydraulické zařízení v Sazka Areně dovolí rozměry kluziště variabilně měnit tak, aby mělo evropské či užší kanadské parametry, dokonce ho lze přeinstalovat i na takzvané 'slávistické' podmínky. Pražský klub odehraje sice ještě letošní play-off v Edenu, ale od příští sezony už by měl najít v Libni svoje zázemí.

V sobotu ještě nebudou ledovou plochu lemovat mantinely. "Důvod je prozaický. Stavební práce finišují a je potřeba, aby byl k ploše zajištěn volný přístup," objasnil Vala.

Slavnostní zahájení provozu v nové multifunkční hale je naplánováno na 27. března, premiérové hokejové utkání v ní sehraje český národní tým 22. dubna, kdy se utká v přípravě na MS s úřadujícími šampiony z Kanady. Mistrovství světa se uskuteční v Praze a v Ostravě od 24. dubna do 9. května.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze