Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


V Tampě slavily zisk poháru tisíce lidí

9 2004
Tampa - Tisíce obyvatel floridského města Tampy pozdravilo vítěze Stanley Cupu, hokejisty tamního klubu Lightning, kteří v noci na úterý v rozhodujícím sedmém zápase porazili Calgary. Slavnostní průvod hráčů, kteří pro klub vybojovali ceněnou trofej úplně poprvé, trval ve velkých vedrech několik hodin.

Málokdo z fanoušků si nechal slavný okamžik ujít. Mnozí si kvůli tomu prodloužili pauzu na oběd a riskovali, že si budou muset dobu strávenou při oslavách odpracovat. "Hlavně nesmíte  mému šéfovi prozradit, že jsem tady," říkal částečně žertem reportérům místního listu Tampa Tribune jeden z hokejových nadšenců.

Byla to triumfální jízda po triumfální sezoně. Hráči, včetně českých vítězů Pavla Kubiny a Stanislava Neckáře, se vezli v otevřených autech a vychutnávali si slastné okamžiky.

Mnozí z nich měli v rukou digitální kamery, aby si navždycky uchovali vzpomínky na nejslavnější chvíle své kariéry 

Někteří z fandů možná všechny své miláčky nepoznali, protože ti si již oholili tradiční plnovousy, které zdobily jejich tváře během play-off. Největší osobnosti však aplaus neminul.

Kapitán Dave Andreychuk, jenž se dočkal Stanley Cupu po 22 letech v NHL, Brad Richards, vyhlášený nejlepším hráčem vyřazovacích bojů, či trenér John Tortorella - ti sklidili obrovské ovace. 

Největší šílenství se však rozpoutalo, když přišel na řadu vůz s brankářem Nikolajem Chabibulinem. První ruský gólman, který kdy vyhrál Stanley Cup, je opravdovým miláčkem fandů. "Hab-by! Hab-by!" skandovali, když viděli objekt svého zájmu.

Jindy stoicky klidný až flegmatický Chabibulin byl na roztrhání, rozdával úsměvy na všechny strany a zuřivě mával. 

Oslavy v Tampě se obešly bez násilností, lékaři museli ošetřit pouze jednoho muže, který měl příznaky úžehu. 

Trenér John Tortorella při oslavách zisku Stanley Cupu v Tampě.

Autoři: ,


Najdete na iDNES.czmobilní verze