Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


V Třebíči dojde ke změnám

28 2004
Třebíč - Třetí trenér v průběhu tří let zahájil na začátku tohoto týdne suchou přípravu hokejistů Horácké Slavie Třebíč. Po Milanu Chalupovi a Ladislavu Koldovi si vzal letos tým na starost zkušený kouč Jaroslav Liška. Ten své nové svěřence poprvé viděl právě v pondělí na úvodním tréninku.

"Ještě jsem hráče nestačil pořádně poznat," přiznal Liška, který v Třebíči podepsal smlouvu minulý týden. Tedy v době, kdy už většina prvoligových klubů trénovala.

Vedení Horácké Slavie muselo právě kvůli absenci hlavního kouče odložit start letošní letní přípravy o sedm dní.

Liška, který loni vedl extraligový dorost Českých Budějovic, má před sebou důležitý úkol: fyzicky připravit hokejisty, kteří byli zvyklí hrát čtyřicetikolovou základní část, na delší sezonu.

Od příštího ročníku se totiž bude první liga hrát pravděpodobně stejným systémem jako nejvyšší soutěž: tedy na 52 zápasů. Zvláště týdny, během nichž se budou hrát tři kola, budou velmi náročné.

"Není to ještě stoprocentní, ale dá se předpokládat, že se to skutečně změní. Pro hráče to potom bude enormní zatížení, se kterým by mohli mít problémy. Proto je na to musíme nachystat, aby jejich to jejich organismy snesly ví trenér.

Do přípravy se Liškovi v úvodní den zapojilo dvacet sedm hokejistů. V úterý už byla účast o něco nižší. Mladší hráči totiž museli za svými školními povinnostmi, proto bylo na druhém tréninku o pět lidí méně.

Zdaleka ne všichni členové současného kádru mají zaručené místo v týmu pro příští sezonu. Už teď totiž jedná vedení klubu o nových posilách.

"Je předčasné zatím o tom mluvit, ale k nějakým změnám určitě dojde," potvrdil Liška. Stejně jako v jiných týmech, také v Třebíči je úvod suché přípravy velice pozvolný. Na prvním setkání proto nemohl chybět tradiční fotbálek. I ten už ale trenérovi napověděl, kdo po dobu volna zahálel.

"Bylo znát, že někteří kluci na sobě dělali. Někteří se naopak teprve zapracovávali. Ale i tak se to rozjelo velice solidně. Hlavně je u nich vidět snaha, a doufám, že jim to vydrží," podotkl kouč.

Až do začátku června se hráči budou zaměřovat zejména na vytrvalost. "Na rychlost a dynamiku přijde doba, až v posledních čtyřech týdnech před dovolenou," doplnil tréninkový program Liška, po jehož boku stále pracuje i loňský asistent trenéra Ladislava Koldy Roman Mejzlík. "V současné situaci řešíme post třetího trenéra," pronesl hlavní kouč.

Autoři:


Najdete na iDNES.czmobilní verze