Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


V Třebíči se na Eliáše zlobili

4 2003
Znojmo - Patrik Eliáš je možná prvním hokejistou, na kterého fanoušci nadávali poté, co do jejich města přivezl na oslavu Stanley Cup. Tahoun New Jersey Devils si rozkmotřil část patriotů v Třebíči, odkud pochází, protože o den dřív než doma ukázal slavný pohár ve Znojmě. „Člověk se nemůže zavděčit všem. Přesto věřím, že lidé tohle pochopí. Já jsem pro extraligu kmenovým hráčem Znojma, což možná osmdesát procent těch, co mne kritizovali, vůbec nevědělo."

A nakonec je jedno, kde máme pohár dřív. Chci se s ním radovat v obou městech,“ vysvětloval zaražený hokejista.

Jenže nesnášenlivost mezi Znojmem a Třebíčí se táhne dlouho, od dob, co spolu kluby válčily ve druhé a později v první lize.

A tak když Eliáš v sobotu odpoledne na pódiu zimního stadionu ve Znojmě oznámil, že ráno předvede trofej v Třebíči, ozval se z jednoho místa na tribuně pískot.

V neděli dopoledne pak program v Třebíči zdaleka nenabral takových obrátek jako o den dříve. Na náměstí přišlo asi tři tisíce lidí a přijetí bylo rozpačité.

„Lidé si musí uvědomit, že Stanley Cup vyhrál Patrik. Je na jeho rozhodnutí, jak si program zorganizuje,“ zastal se hráče třebíčský funkcionář Karel Čapek.

Autoři:


Najdete na iDNES.czmobilní verze