Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


V Ústí vypsali na derby mimořádné prémie

22 2003
Ústí nad Labem, Chomutov - Derby ostré jako břitva vypukne ve středu na chomutovském zimním stadionu. Se suverénním kralováním domácích hokejistů v první lize hodlají skoncovat nabuzení Ústečtí Lvi. Obrovská rivalita mezi kluby je na první pohled patrná.

V jejich historii zůstává zapsána vrcholně vyhecovaná čtvrtfinálová série z posledního play-off, včetně hromadné bitky v pátém rozhodujícím zápase mezi hráči i fanoušky. V paměti přetrvávají rovněž vzpomínky na nedohrané předsezonní přípravné utkání, kdy ústečtí hráči předčasně odešli z ledu.

"K nějakým událostem v minulosti došlo, ale my to tak nebereme," je klidný chomutovský trenér Vladimír Kýhos a dodává: "Chceme pokračovat ve vítězné sérii."
"Narozdíl od utkání s Kadaní by to nemělo být tak vypjaté. Nečekám podobnou řežbu, měl by se hrát především kvalitní hokej," přeje si ústecký kouč Jindřich Setikovský.

Sílu soka nepopírá, ale své svěřence nepovažuje za o nic horší. Výhodu Chomutova spatřuje v sehranosti týmu a také magii brankáře Jariny.

"Chytá možné a snad i nemožné," uznale chválí Setikovský. Přiznal, že vedení klubu vypsalo za úspěch v utkání mimořádné prémie.

"Chceme soupeři vtisknout náš herní styl," tvrdí Kýhos. Zatím se to mužstvu v jedenácti vítězných zápasech v řadě pokaždé podařilo. Na domácích návštěvách se však výjimečné výsledky neprojevují.

"Snad si už diváci konečně na náš stadion najdou cestu," doufá Kýhos. Ústí zvažuje hru na tři pětky, neboť nenastoupí obránce Kasík, kterého neuvolní Sparta, Mrázka stále trápí zápěstí, útočníka Dragouna třísla a Lipina má angínu.

Chomutovu bude scházet opora, útočník Koláček, jenž si z Třebíče přivezl natažené vazy v koleni a minimálně na měsíc je mimo hru.

Středeční program první ligy, 12. kolo: 17.30 Opava - Prostějov, Písek - Hradec Králové, Chomutov - Ústí nad Labem, Jihlava Třebíč, 18.00 Olomouc - Mladá Boleslav, Beroun - Kadaň.

Autoři:


Najdete na iDNES.czmobilní verze