Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

V zápase Švédů s Finy gól nepadl

20 1999
M o s k v a - Bezbrankovou remízou skončilo dnešní druhé utkání na turnaji Baltika v Moskvě, v němž se utkali v severském derby hokejisté Finska a Švédska. Nejlepšími hráči zápasu byli oba brankáři, Tobias Lundström a Pasi Nurminen, kteří však příliš mnoho práce neměli. Pro Švéda Lundströma to byl již druhý odchytaný zápas v Moskvě s čistým kontem. Finsko se zásluhou získaného bodu opět vrátilo do čela průběžného pořadí Euro Hockey Tour před český tým.

Švédský trenér Hardy Nilsson po zápase uvedl: "Myslím si, že to byl velmi dobrý zápas, i když nepadla branka. Po utkání s českými hokejisty jsem byl nespokojen s hrou v obraně, teď už to bylo lepší. Gól byl dnes otázkou většího štěstí."

Jeho protějšek Hannu Aravirta poukázal na fakt, že hráči 'Tří korunek' kralovali v utkání všem statistikám, ale přesto zápas skončil nerozhodně. "Velkou zásluhu na tom měl Nurminen, jenž přes svůj nízký věk chytá výborně. Jsem však hlavně rád, že jsme se opět dostali do vedení v celé Tour," podotkl Aravirta, jenž pochválil všechny mladé hráče ve svém mužstvu.

V úterý turnaj skončí zápasy Kanada - Finsko (13:00) a Švédsko - Rusko (16:30), česká výprava již z ruské metropole odcestovala zpět do vlasti.

Výsledek:
Švédsko - Finsko 0:0
Rozhodčí: Kozin - Zajcev, Vasiljev (všichni Rus.). Vyloučení: 2:3. Bez využití. Diváci: 1500.

Sestavy:
Švédsko
: Lundström - Andersson, Nord, D. Tjärnqvist, Franzén, Tarnström, Wallin - Molin, Larsson, Sundblad - Ekelund, Gahn, Ahlström - M. Tjärnqvist, Mik. Johansson, Huselius - Nordfelt,Bemström, Esbjörs. Trenéři: Hardy Nilsson a Ulf Weinstock.
Finsko: Nurminen - Kakko, Gustafsson, Niemi, Lydman, Alanko, Grönvall, Nikko, Rajamäki - Hentunen, Kapanen, Pärssinen - Kallio, Kauppila, Lehterä - Tarvainen, Pirnes, Vertala - Saarela, Ikonen, Viitakoski. Trenéři: Hannu Aravirta a Esko Nokelainen.

Tabulka Baltika Cupu:
1. Rusko  3 2 1 0 12:5 5
2. Česká republika  4 2 1 1 10:6 5
3. Švédsko 3 1 1 1 4:2 3
4. Finsko 3 1 1 1 5:4 3
5. Kanada 3 0 0 3 4:18 0

Švédský hokejista Mathias Tjarnqvist ve finských kleštích.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze