Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Vacke: Mužstvo je ve stresu, chybí pokora

Chomutov se v první lize trápí, prohrál i s nováčkem z Chrudimi | foto: MF DNES

8 2008
Před chomutovskými hokejisty se prvoligoví soupeři třásli strachy, teď se na ně vytahuje i nováček z Chrudimi. Forma se vypařila bůhvíkam, do hry se vkradla nejistota. A fanoušci už spekulují, co za tím stojí.

Šéf klubu Milan Vacke po pondělním domácím kiksu 1:3 s Chrudimí nezastírá: "Odešlo nám prakticky všechno, co jsme hráli v přípravě, čím jsme v prvních kolech soupeře válcovali. A teď pracujeme na tom, aby se to vrátilo."

Chrudim složila obra díky dvěma gólům ve vlastním oslabení! Jeden z nich padl z trestného střílení. "Vychází to z toho, že mužstvo je ve stresu a dělá chyby, které by normálně nedělalo," všímá si Vacke.

Chomutovský trenér Martin Pešout tvrdí, že v pondělí nečekaná krize vyvrcholila. "Za zoufalý výkon bychom se měli fanouškům omluvit," červená se kouč.

Favorit první ligy přitom do sezony vlétl ve velkém stylu. Každý stadion, kam dorazil, vyplenil. Bavil útočnou smrští a přívalem gólů. Série pěti výher vygradovala na ledě Ústí, odpadlíka z extraligy. Chomutov ho sešrotoval 6:2.

Jenže pak? Čtyři prohry z pěti zápasů! Pokles formy až extrémní. Jako když ze sauny vlezete do polária.

"Jedna z hlavních příčin je ztráta pokory. Pocit, že po Ústí už se nemůže nic stát, že se soupeři budou porážet sami," uvažuje Vacke. "Přitom ostatní mužstva nemají špatnou úroveň, je v nich spousta mladíků, kteří se chtějí prosadit.

První liga šla nahoru." Vidí i další důvody: "Je to řetězec věcí, které ale nejsou do novin." Fanoušci propírají bulvární příčiny i ty odbornější. Dohadují se, zda hráči nejsou přetrénovaní nebo že to v šatně nefunguje. "V kabině problémy nejsou," odmítá Pešout. "A trénink? Jasně jsme si řekli, že nepolevíme.

Hlavní část sezony nás čeká v únoru a březnu, na to musíme být připraveni. Ale i v únavě bychom měli začít hrát jako předtím." K pokutám, které by aspiranta postupu probudily, vedení nesáhlo.

"Mužstvo má nějakou úroveň, zatím k tomu nepřikročíme," řekl Vacke.

Hledá recept, jak z průšvihu ven: "Začít stavět všechno od základů, pečlivě a důsledně." Pešout podle něj pevnou pozici má, zda přijdou zásahy do kádru, nechal generální manažer bez komentáře.

"Je blbé, že to říkám, ale na jednu stranu je lepší prožít krizi teď než v březnu," míní Vacke.

Brno druhé, Chomutov pátý, Ústí šesté a v čele Vrchlabí. Málokdo čekal takový pohled na tabulku. "Teprve se ale bude strukturovat," soudí šéf Chomutova. "Vrchlabí jsem nahoře čekal, ale tak vysoko ne."

Chomutov míří do Hradce Králové, kde se mu delší čas nedaří, a do Třebíče. "Musíme doufat, že se nám brzy uzdraví Toivonen, Ťupa a Mikšovic," přeje si Pešout. "Tlak, který na nás vytvořili fanoušci, okolí i my sami na sebe, nás svazuje. Musíme se vrátit k jednoduchému hokeji. Vzhlížíme ke každému zápasu, že se chytneme."Najdete na iDNES.czmobilní verze