Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Václav Prospal: Mění se mi život

Montreal - Tampa; Prospal - Václav Prospal z Tampy se raduje z gólu do sítě Montrealu ve druhé třetině. | foto: Reuters

28 2008
Philadelphia - Václav Prospal, nejproduktivnější český hokejista v tomto ročníku zámořské NHL, se rychle smířil s nenadálým úterním přestupem z Tampy Bay do Philadelphie. Nic jiného mu nezbylo. "Tak to tady prostě chodí," řekl ve středu v telefonickém rozhovoru pro MF DNES. Měl za sebou první trénink v novém týmu.

Jaké bylo stěhování?
Musel jsem vyřídit spoustu věcí. Jak to bude s rodinou, kdy za mnou přiletí. I když to člověk očekává, je to stejně velká změna. Změní se celý život a stačí na to těch 10 minut, co mu to řeknou.

Stěhování z Tampy prý nebylo jednoduché už kvůli počasí.
V Tampě jsem byl večer na letišti a měl jsem do Philadelphie odletět v 7.40. Ale do Tampy přišly hromy a blesky a odletěl jsem v 11 večer. Do Philadelphie jsem přiletěl v jednu a tam mě nabral člověk, který pro Flyers pracuje. Šel jsem spát v jednu a ráno už jsem trénoval.

Co říkáte tomu, že z Tampy byl do Dallasu vytrejdován i váš konkurent do prvního útoku Richards?
To je všechno dané tím, jak jsme hráli a jakou jsme měli sezonu. Jako mužstvo jsme zůstávali za očekáváním, byli jsme poslední, daleko od play-off.

Jak jste spolu vycházeli, když jste byli konkurenty na to, kdo bude hrát v prvním útoku?
My spolu vycházíme výborně. Naopak jsme si volali hned potom, kdy se i Ricchi dozvěděl, že je trejdovaný. Samozřejmě že na tom levém křídle mohl hrát jen jeden z nás, ale beru to tak, že to místo bylo moje. Hrál jsem vedle Vinny Lecavaliera posledních pár let v lajně a prostě se mi nelíbilo, že mě z toho místa vyndali, když jsem byl v gólech druhý v mužstvu.

Našel jste už ve Philadelphii přátele?
Pár lidí tu znám z dob, kdy jsem tu hrával. Asistent trenéra byl můj první trenér tehdy ve Philadelphii. Ti, co chystají výstroj, starají se o hráče, ti tu všichni zůstali. Nejdu do neznáma.

Nepřepadla vás nostalgie, když jste se vrátil na stará známá místa?
Spíš mě přepadla hluboká lítost, že neuvidím každý den děti a manželku. Ale to je součást naší práce. Jsem moc rád, že je tu se mnou aspoň spoluhráč Jarda Modrý. Bydlíme ve stejném hotelu.

Už vás kouč Stevens připravuje na zápas s Ottawou?
Samozřejmě. Zápasy tu jdou rychle za sebou. Philadelphia má do konce základní části sehrát 19 zápasů a bojuje o play-off. Záleží na tom, jak bude hrát. Potřebujeme hodně vítězství, aby se play-off uhrálo. Oni byli minulou sezonu úplně poslední z ligy a snaží se do něj dostat.

Váš příští soupeř Ottawa nedal v posledních dvou zápasech gól. Není pro vás spíš horší než lepší, že Ottawa nestřílí góly?
S tím se musíme poprat.Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost
Najdete na iDNES.czmobilní verze