Vampolova skvělá akce přinesla Plzni výhru

12 2008
Plzeň - Utekla poslední vteřina včerejšího utkání 40. kola hokejové extraligy mezi Plzní a Vítkovicemi a domácí hráči radostně naskákali na brankáře Málka. V důležitém souboji o play-off Lasselsberger udolal nepříjemného soka 4:3. Plzeň doma zvítězila za tři body poprvé od 7. prosince.

„Nehráli jsme moc dobře, ale bojovností jsme to dotáhli k výhře," oddychl si útočník Petr Vampola. Právě on se stal hrdinou utkání. Ze třetí třetiny odkrojila časomíra jen 23 vteřin, když předvedl vítěznou akci.

Zpoza branky se, ač tísněn obráncem, natlačil před Pruska a v pádu jej nadvakrát překonal. „Máme moc důležité body, zápasů už příliš nezbývá. Je důležité dívat se pořád na první desítku.

V Plzni je mančaft, který pak dokáže cokoliv," mínil Vampola. Domácím na poslední chvíli vypadl ze sestavy klíčový obránce Benák. „Má něco s achillovkou," řekl asistent František Černý. Ale i Vítkovice hrály bez spousty zraněných hráčů. Přesto ve druhé třetině vyrovnaly na 2:2 a pak otočily skóre.

„Myslím, že jsme byli lepším týmem," konstatoval asistent Moravanů Petr Bolek. Když mladík Svačina prvním gólem v extralize zařídil hostům vedení 3:2, vypadalo to s Plzní bledě. Jenže v převaze pět proti třem propálil vše před sebou obránce Cartelli a na začátku třetí části přišla Vampolova chvíle.

„Musím poděkovat manželce Tomáše Vlasáka. Dala mi kominíčka pro štěstí a já se po dlouhé době trefil," radoval se Radek Matějovský, který v úvodní třetině zvýšil na 2:0 „V závěru jsme se soustředili na obranu a směrem dozadu jsme hráli velice dobře," dodal Matějovský. Vítkovicím k vyrovnání nepomohla ani dlouhá hra bez brankáře.

„Poslední střela byla hodně nepříjemná, vyletěla z chumlu hráčů Pak už jsem si oddechl," uvedl gólman Roman Málek.