Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


V úterý zápas, v pátek zase. Hokejisté Znojma si o Vánocích nevydechnou

Radost hokejistů Znojma | foto: Orli Znojmo

23 2014
Zvolnit, trochu si orazit a vychutnat sváteční pohodu? Znojemští hokejisté musejí během Vánoc na podobný luxus zapomenout. Zatímco ligové soutěže v Česku dopřejí sportovcům poklidný týden, program mezinárodní EBEL je neúprosný.

„Je to náročné, ale nedá se nic dělat. Přípravy a věci kolem štědrovečerního stolu musí zařídit přítelkyně, manželky nebo rodiče,“ podotýká znojemský útočník Peter Pucher.

V pátek 26. vyrazí do akce i hokejisté z českých extraligových klubů, ty si ovšem dopřály předvánoční pauzu. Orli byli v zápřahu neustále a hrát budou ještě dnes, navíc na ledě rakouského Villachu. „Takže domů se vrátíme až nad ránem. Pro kluky, co nejsou ze Znojma nebo okolí, je to ještě spojené s cestováním domů,“ připomíná Pucher.

Ten bude mít se spoluhráči volno jen na Štědrý den, ve čtvrtek po obědě už musejí všichni opět na trénink a v pátek následuje zápas ve Vídni (kam fanklub Orlů objednal speciální vlak pro fanoušky). „Nevím, proč je to takto vyřešené, ale my hokejisti jsme už zvyklí. Už jsem měl trénink i čtyřiadvacátého,“ oznamuje Pucher.

Na shánění dárků tak musejí hokejoví profíci myslet dopředu. „Myslím, že jen málokdo to nechává na poslední chvíli, protože pak není čas. Dnes je hodně obchodů, takže není takový problém něco sehnat,“ sděluje slovenský veterán. Jak vypadá jeho Štědrý den? „Ráno vždycky skočím na tekutého kapříka a pak je to stejné jako v jiných rodinách. Sledují se pohádky, chystá se jídlo a další věci, kolem létají děti.“

Ve Znojmě mívali i besídku. „Každý si vylosoval spoluhráče, kterému koupil dárek, pak se posedělo a třeba šlo na pivko. Ale letos je program tak náročný, že jsme to vynechali,“ přibližuje Pucher.

Nabitý kalendář alespoň dává Orlům příležitost, aby si příhodný dárek nadělili sami. Ligové body pod stromeček by se hodily zvlášť nyní, kdy se Znojmo oklepává ze série čtyř porážek.

„Máme trošku starosti se střílením gólů, vytratila se nám lehkost v zakončení. Ale myslím, že čtyři prohry byly dost, a mohli bychom se zase nakopnout na vítěznou notu,“ hlásí Pucher.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze