Vary doma s Třincem jen remizovaly

Karlovy Vary - I třetí vzájemný letošní zápas hokejistů Karlových Varů a Třince skončil remízou po šedesáti minutách hry. Poprvé doma vyhráli Západočeši 3:2 v prodloužení, v Třinci se týmy rozešly smírně 4:4. Ve středu v Karlových Varech 1:1 a nutno uvést, že se tak stalo v utkání podprůměrné kvality. Celkově slabou úroveň zápasu dokreslila i malá návštěva - na tribuny si našlo cestu jen 2350 diváků.

Nejzajímavější pasáže hry přineslo třetí dějství, ve kterém měli domácí řadu výborných příležitostí. Jenže v třinecké brance se k velkému výkonu rozchytal Vojtek, i když v několika případech mu domácí střelci dali vyniknout svou vychýlenou muškou. Třeba Košťál ve 44. minutě netrefil odkrytou branku a podobně svou příležitost zahodil v 56. minutě Krátoška.

„Vypracovali jsme si hodně příležitostí, ale bohužel jsme je neproměnili. I tak jsme rádi, že jsme sáhli po bodu. Věřím, že se naše situace zklidní,“ uvedl domácí kouč Pavel Pazourek, jehož tým minulá tři utkání prohrál.

„Přijeli jsme hrát z obrany a trestat chyby soupeře a dařilo se nám to. Škoda, že jsme v první třetině neudrželi náskok,“ komentoval úvodní část zápasu, ve které padly oba góly, třinecký trenér Pavel Marek.

„Ve druhé třetině nás podržel brankář Vojtek, který chytal výborně v celém utkání. Poslední část byla vyrovnaná, do tlaku se týmy dostaly jen v přesilovkách,“ zkompletoval Marek svůj komentář.

Ze zadních řad Karlových Varů zmizel po inkasovaném gólu Martin Hlavačka, trenéři ho pro zbytek zápasu nechali na střídačce. „Měl podíl na brance soupeře. Protože se taková situace opakovala, stáhli jsme ho,“ zdůvodnil Pazourek změnu v karlovarské sestavě.