Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Vašíček bere Světový pohár jako satisfakci

4 2004
Praha - Po šesti letech se hokejový centr Josef Vašíček objevil na ledě pražské Slavie. Pokud na podzim nezačne nový ročník NHL, dočká se extraligového debutu v klubu, z něhož odešel do zámoří. Ještě předtím jej ale čeká Světový pohár. "Turnaj pro mě znamená novou motivaci a také satisfakci za to, že jsem se nevešel do týmu pro mistrovství světa," řekl.

Na jaře vypadl z nominace na poslední chvíli, nepomohlo mu ani, že byl nejproduktivnějším hráčem Caroliny. "Byl jsem hodně zklamaný," přiznal odchovanec havlíčkobrodského hokeje a juniorský mistr světa z roku 2000.

Po kolika letech jste se objevil na tréninku Slavie?
Na Slavii jsem se objevil po šesti letech. Čtyři roky jsem odehrál v Carolině a předtím ještě dvě sezony v juniorce. Takže jsem byl docela nervózní. Zatím se do toho dostávám. Ale není to tak hrozné i proto, že jsem byl třikrát na ledě doma v Havlíčkově Brodě.

Na předešlé sezony jste se připravoval doma v Havlíčkově Brodě?
Ano, většinou s obráncem Radkem Martínkem. Kamil Pokorný, který trénuje v Brodě Áčko, nám pomáhal nějakými cvičeními navíc. Tréninky má dobré, takže mi to vyhovovalo. Už proto, že je člověk po celé sezoně venku rád pár týdnů doma.

Kolik hráčů ze současného kádru Slavie znáte?
Ani moc ne. Hrál jsem v juniorce s Kloudou (Tomáš Klouček, pozn. aut.), který se vrátil do Slavie se mnou a chvíli byl v týmu i David Pojkar. Ale padesát procent lidí a vedení klubu znám. Jiří Kalous mě v juniorce trénoval.

Jak se těšíte na možný první zápas v dresu Slavie, který bude zároveň vaší extraligovou premiérou?
Bude to zajímavé. Už proto, že Slavia hraje v Jihlavě. Bude tam hodně známých, protože Havlíčkův Brod je blízko. Shodou okolností, když jsem přišel do Slavie, tak jsme s dorostem hráli první zápas také v Jihlavě. Těším se.

Byla Slavia vaší prioritou?
Vladimír Růžička projevil zájem a nebylo co řešit. Pan Henyš mi akorát vždycky zavolal, jak to je. Dohodli jsme se bez problémů a celkem rychle. Slavia na mě měla přednostní právo, projevili o mě zájem a jsem rád, že to takhle dopadlo. Bez zádrhelu z obou stran.

Na jaře jste se nevešel do konečné nominace na mistrovství světa. Vynahradilo vám zklamání alespoň to, že vás trenér Ivan Hlinka povolal do týmu pro Světový pohár?
Je pravda, že jsem byl hodně zklamaný, když jsem se do týmu pro mistrovství světa nevešel. I proto je pro mě nominace na Světový pohár satisfakcí za šampionát. Byl jsem potěšený, protože je krásné dostat se do takového týmu. Snažím jsem se pořádně připravit. Světový pohár pro mě znamená další motivaci. Těším se na něj.

I kvůli Světovému poháru jste nastoupil na led už počátkem srpna?
Není to kvůli Světovému poháru. Každý rok jdu na led zhruba v této době. Ale zároveň se chci se zabudovat do mančaftu na Slavii. Nebylo by správné přijít rovnou na sezonu. I pro mě je dobré, že můžu trénovat s klukama.

Vypadá to, že už napevno počítáte s tím, že nový ročník NHL nezačne…
Nevím, jak to bude. Někdo říká, že NHL bude, jiný, že ne. Já si spíš myslím, že sezona normálně nezačne. V průběhu sezony si ale všichni uvědomí, že na tom prodělávají jak majitelé klubů, tak hráči, a nakonec se dohodnou.

Jak jste na tom se smlouvou v Carolině?
Zatím ji podepsanou nemám. Poslali mi kvalifikační nabídku a tím to prozatím skončilo. Rich Winter se s nima občas baví a dá mi vědět. Já se spíš soustředím na to, co je teď. A to je Slavia. V NHL hrozí stávka. Uvidíme, jak to dopadne. Každopádně jsem připravený hrát extraligu za Slavii.Najdete na iDNES.czmobilní verze