Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Vašíček: na 99 procent jsem dohodnutý

4 2003
Praha - Útočník Josef Vašíček balí kufry. V pátek odlétá do Caroliny, se kterou se dnes telefonicky dohodl na jednoleté smlouvě. Hráč, který loni kvůli zdravotním problémům odehrál jen 57 zápasů, tak stihne přípravný kemp. V týmu, který se umístil na posledním místě tabulky, chce hlavně úplně nepropadnout.

Jak probíhala jednání ?

Vleklo se to. Ještě to není formálně podepsané, ale na 99 procent jsme domluveni. Hned zítra odlétám do Ameriky a asi to podepíšu až tam.

Jste mladý hráč, asi pro vás bylo důležité nevynechat přípravný kemp. Uspíšil jste vyjednávání také kvůli tomu?

Určitě. O kemp jsem nechtěl přijít.

Můžete podobu nové smlouvy trochu přiblížit? V minulé sezoně jste hrál téměř za minimum, které pravidla NHL povolují (350 tisíc dolarů-pozn.red.).  

Oni dali nabídku, můj agent s tím hodně udělal, ale o konkrétních detailech se bavit nechci. Je to smlouva na jeden rok.  

Na jakém místě v sestavě byste chtěl příští rok hrát?

Já jsem centr a tam bych chtěl znovu hrát. I když hlavní je, abych hrál co nejlíp.

Na pozici centra je ale v Carolině slušná konkurence. Předloni, kdy jste postoupili až do finále Stanley Cupu, jste hrál až za Francisem a Brind´Amourem.

V Carolině se hraje na tři pětky, někdy i na všechny čtyři. Na dvě se hrát nedá. Jde o to, jestli vám to šlape se spoluhráči v útoku. Ten rok jsem nastupoval s Jardou Svobodou a Kanaďanam Gelinasem a s těmi jsem si rozuměl.

Kde jste se přes léto připravoval ?

Trénoval jsem doma v Havlíčkově Brodě. Na led se mnou chodil třeba i Radek Martínek.

Minulý rok jste měl vleklé problémy se zády, které vás připravily téměř o třetinu základní části. V čem ty problémy spočívaly ?

Týkalo se to páteře, ale hlavní problém byl v tom, že jsem trpěl zatuháváním svalů. Nedalo se s tím hrát a chvílemi to bylo velmi nepříjemné.

Po postupu do finále se Hurricanes loni propadli na poslední místo v celé soutěži. Jaký dojem na vás udělaly letní posily ? 

Mám nějaké zprávy, ale uvidíme v kempu. Minulý rok to bylo dost nepříjemné, ale velkou roli sehrála zranění, nejen moje, ale celé řady dalších hráčů. Z farmy přicházeli noví a noví kluci a nebylo jednoduché jim všem vysvětlovat náš herní systém. Bylo to asi fiasko, ale mohli bychom se z toho ponaučit.

Autor:


Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost
Najdete na iDNES.czmobilní verze