Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Ve slovenském týmu se drží vítkovický Štefanka

23 2004
Ostrava - Jedna za druhou včera dorážely reprezentační výpravy do dějiště mistrovství světa. Odpoledne a k večeru se šli hráči protáhnout na led do tréninkové haly Sarezy v Porubě. Chvíli po poledni do Ostravy dorazil slovenský tým. A s ním i vítkovický útočník Juraj Štefanka. Ten se v reprezentaci stále drží, přestál i škrtání po nepovedené generálce se Švýcarskem.

"Je to pro mě příjemné překvapení a čest," usmíval se Štefanka. "Ale trenéři ještě budou škrtat, pořád nemám nic jistého." Slováci sice dorazili bez hvězd Demitry, Hossy a Cháry, ale všichni tři se k týmu do soboty připojí.

Lehce zasmušilí byli Švédové. Ze zdravotních důvodů se trenérovi omluvili Näslund, dvojčata Sedinovi a obránce Öhlund z Vancouveru. Na druhou stranu tým doplní bostonští Nylander a Axelsson a stále je ve hře Alfredsson z Ottawy.

Na led Zimního stadionu Sarezy v Ostravě-Porubě ve čtvrtek poprvé vyjeli Finové. Začali lehce trénovat o půl čtvrté. Pak je vystřídali Američané.

"My na led jdeme o půl sedmé večer," informoval Štefanka. V ČEZ Aréně se začne trénovat v pátek.

Vítkovický útočník se zatím příliš nezabývá tím, jestli se v týmu udrží a zahraje si mistrovství světa. V reprezentaci je nováček, odehrál zatím jen 13 zápasů, dal v nich 5 gólů.

"Jsem tady a trénuji se skvělými hráči," říká Štefanka. "Loni jsem z přípravy vypadl po dvou týdnech, teď se držím déle, což mě těší. Je vidět, že jsem se za ten rok něco naučil. A za to jsem hodně vděčný vítkovickému klubu."

Autoři:


Najdete na iDNES.czmobilní verze