Ve Varech zavládly emoce

• 5
Karlovy Vary - Dvě hodiny a třicet pět minut trvalo utkání karlovarské Energie s Litvínovem. Domácí útočník Ladislav Svoboda poslal v prodloužení puk o horní tyč za záda litvínovského gólmana Pince a zajistil Energii bonusový bod. Jenže samo prodloužení nebylo hlavním důvodem, proč se hrálo tak dlouho. Po nepřesných výrocích hlavního rozhodčího Husičky totiž na ledě vládly emoce, především v poslední třetině, ve které bylo různě dlouhými tresty potrestáno celkem dvanáct hokejistů.

"Myslím, že jsme v utkání byli lepší, ale protože v den zápasu nemohu hodnotit rozhodčího, víc vám toho říct nemůžu,“ znělo stručné hodnocení v podání litvínovského trenérského asistenta Jaroslava Hübla.

Vášně vzplály v čase 50:45. Hostující obránce Hranáč narazil zezadu na mantinel karlovarského útočníka Poláka, ale sudí Husička byl v prvním okamžiku proti trestu pro viníka. Domácího hráče naopak ráznými gesty a slovy pobízel zpět na brusle, jenže pro Poláka museli spěchat zdravotníci s nosítky.

Přitom na druhé straně oficiálního zápisu pak sudí Husička uvedl: "V čase 50:45 narazil zezadu hráč č. 4 (Hranáč) z HC Litvínov hráče č. 24  (Poláka) z HC Energie. Ten zůstal v bezvědomí ležet."

Karlovarský trenér Jan Votruba  připustil, že duel týmů z první šestky tabulky příliš hokejové krásy nepobral. "Naší  taktikou bylo do hostů tvrdě zajet, ale Litvínov se nám dobře postavil," konstatoval kouč  Energie. "Projevilo se, že jsme poslední dva zápasy hráli venku. Odrazilo se to na  trénincích, více času jsme trávili v autobusu než na ledě," dodal Votruba.