Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Vedení Buffala zvažuje, co s Haškem

23 2001
Sunrise - Vedení Buffala Sabres sice v uplynulých dnech nevyloučilo, že prodlouží smlouvu s českým gólmanem Dominikem Haškem, zároveň ale ústy generálního manažera Darcyho Regiera připustilo, že jej nakonec vymění jinam. Regier si momentálně láme hlavu s tím, co bude nejvýhodnější a je možné, že k výměně Haška přistoupí v rámci dnešního draftu. "Musíte pečlivě zvážit, zda nabídka, kterou vám učiní jiný klub, bude mít adekvátní hodnotu," prohlásil Regier v dějišti draftu v Sunrise na Floridě. "Musíte posoudit nabídku v kontextu s cenou, jakou má Hašek ne pro náš klub, ale sám o sobě," řeší generální manažer Sabres dilema.

Šestinásobnému vítězi Vezinovy trofeje pro nejlepšího brankáře NHL vyprší 30. června smlouva a pokud bude chtít klub využít roční opce, musí Haškovi podle dohody nabídnout plat devět milionů dolarů, což je pro Buffalo příliš velká finanční zátěž.

I proto se mluví o tom, že český gólman odejde. Hlavní důvod, proč chce Hašek pryč, tkví ale v tom, že chce konečně získat Stanleyův pohár a Buffalo momentálně nemá kádr, který by měl šanci dojít v NHL tak daleko.

Agent olympijského vítěze a dvojnásobného vítěze Hartovy trofeje Rich Winter dostal na nedávné schůzce s majitelem Buffala Sabres Johnem Rigasem povolení jednat s jinými kluby. Přesto podle Wintera existuje šance, že Hašek nakonec zůstane v Buffalu.

"Dominik je tu opravdu spokojený. Líbí se mu, jak s ním klub od začátku jedná. Není vyloučeno, že tu zůstane," uvedl Winter. "Samozřejmě, že to neznamená, že nemůže odejít," doplnil rychle. "Kdo ví? Jednání jsou v plném proudu."

Winter připustil, že Buffalo může využít opčního práva, uzavře s Haškem novou smlouvu a vymění ho později. Odvrátí tak bezprostřední hrozbu, že se český gólman stane nechráněným volným hráčem, který by po 1. červenci mohl odejít bez náhrady.

"To je taky možné," usmíval se Winter. "I to se může stát." Hašek se prý každopádně ještě nechystá prodat svůj dům v Buffalu. "Ještě tam nevisí cedule s nápisem: na prodej. Pořád tu existuje možnost, že nakonec s nejlepší nabídkou přijde Buffalo, tak kam spěchat?" dodal Winter.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze