Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Vedení NHL na snížení počtu klubů nemyslí

15 2004
Raleigh - Ani hrozba dlouhé výluky v NHL nevedla vedení zámořské soutěže k úvahám o snížení počtu klubů. "Neuvažujeme o tom," potvrdil komisionář Gary Bettman na tiskové konferenci v Carolině. Tam měli právě dnes domácí Hurricanes zahájit sezonu duelem s Atlantou.

"Nevěříme, a nikdy ani nebudeme, že by to bylo prospěšné. S tím správným ekonomickým systémem bude všech 30 klubů zdravých a konkurenceschopných," prohlásil.

Výluka NHL začala kvůli chybějící kolektivní smlouvě 15. září. Majitelé týmů se s hráčskou asociací NHLPA nedokázali domluvit na podmínkách nové a dohoda je podle všeho stále v nedohlednu. Požadavky obou táborů se totiž diametrálně liší a obě strany se k jednání naposledy sešly 9. září.

Zástupci klubů, které za posledních deset let utrpěly podle Bettmana ztrátu 1,8 miliardy dolarů, chtějí zavést platová omezení pro hokejisty. To ale hráčská asociace kategoricky odmítá.

Bettman zatím nestanovil žádný termín, do kterého musí být nová kolektivní smlouva uzavřena, aby se mohlo ještě v této sezoně hrát. "Potřebujeme vyjednat takovou smlouvu, která by lize i klubům zajistila stabilitu. Dlužíme to hokeji i fanouškům," řekl Bettman.

"Až bude podepsáno, uvidíme, jestli je ještě dost času odehrát v nějaké podobě sezonu. Pokud ano, bude to skvělé. Pokud ne, necháme to na příští rok," řekl.

Autoři: ,


Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost
Najdete na iDNES.czmobilní verze