Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Vedení NHL schválilo dohodu s Evropou

20 2001
New York - Vedení zámořské NHL kývlo na dohodu s Mezinárodní hokejovou federací (IIHF). Ta před dvěma týdny odsouhlasila částku za přestupy hokejistů z Evropy do zámoří. Nyní sumu 28,8 milionu dolarů, kterou by kluby NHL zaplatily během tří let evrospkým celkům jako kompenzaci za hráče, schválila i Rada guvernérů NHL.Nyní už se čeka jen na souhlas hráčské asociace NHL. Mezi země, kterých se smlouva o kompenzaci nejvíce týká, patří i Česká republika. Podle posledních odhadů hraje v NHL asi 280 Evropanů, což představuje zhruba osmadvacetiprocentní podíl.

V nadcházející sezoně bude rozdělovat IIHF devět milionů dolarů, v další ještě o 600 000 víc, v posledním roce nové smlouvy 10,2 milionu dolarů. Částka tak narostla oproti šesti milionům, které IHHF dostala za uplynulou sezonu podle smlouvy, jež letos na jaře vypršela.

Kontrakt stvrdili svým podpisem 9. června za IIHF prezident René Fasel a generální sekretář Jan-Ake Edvinsson, za NHL potom komisionář Gary Bettman a výkonný viceprezident Bill Daly.

Co je předmětem smlouvy? Čtěte ZDE

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze