Vedoucí Liberec prohrál v Brně

8 2001
Praha - Liberec prohrál dnes v utkání 24. kola první hokejové ligy na ledě Ytongu Brno 2:4 a jeho vedení v tabulce před druhou Jihlavou se smrsklo na jediný bod. Jihlavští totiž vyhráli před domácím publikem nad Chomutovem 3:0. Liberečtí šli ve 4. minutě zásluhou Rozsívala do vedení, ale šanci zvýšit náskok při vlastním oslabení zmařil Boháč. Domácí využili špatného výkonu hostujícího gólmana Pospíšila k vyrovnání a na začátku druhé třetiny je dostal do vedení Martin Čech. Hosté ještě dokázali odpovědět, ale Ytong do konce druhé části rozhodl o svém vítězství 4:2.

V zápase Ústí nad Labem s Kometou Brno severočeši splnili roli favorita. Do vedení je dostal v 9. minutě po pěkné kombinaci Hubáček. O čtyři minuty později neudržel brankář Komety Kudrna střelu ústeckého Patzenhauera. Minutu nato sice brněnský tým zásluhou Duchoslava snížil, ale do přestávky Madový bombou mezi kruhy vrátil Slovanu dvoubrankový náskok.

Druhé dějství přinesl oboustranně neurovnaný hokej bez brankových šancí. Ve třetí třetině nejprve domácí nevyužili pětiminutovou přesilovku za hrubý faul brněnského Adamského na Tomana. Během 10. minut se Ústečtí radovali po dvou slepených brankách Kally a Šaffera. Jejich vítězství pečetil pět minut před koncem průměrného zápasu Drábek.

Utkání v Kadani začali lépe hosté z Třebíče, kteří v páté minutě vedli zásluhou Olivy, který bekhendem prostřelil brankáře Šlupinu. Domácí mohli srovnat v 17. minutě, ale Kaše po samostatné akci jen nastřelil Kučírkovy betony. Druhou třetinu zahájila Kadaň náporem a už ve 20. vteřině mohla vyrovnat, když se ocitl sám před Kučírkem Müller, ale netrefil branku. O minutu později Fořt
ve vyložené šanci zasáhl jen hostujícího gólmana.

Až ve 27. minutě domácí útočník Bělka zablokoval obránce Ševčíka a Derfler se dostal sám před Kučírka a vyrovnal na 1:1. Ve 33. minutě hostující Kaňka ve vyložené šanci trefil Šlupinu. V
poslední třetině měl hostují Erat v 46. minutě vyloženou šanci, ale Šlupina zázračně vyrazil. O dvě minuty později domácí Kajer obešel tři hráče a střelou pod břevno dostal domácí do vedení. Hosté pak přidali na důrazu, zle dotírali na branku domácích a při minutové power play chtěli za každou cenu vyrovnat, ale nepodařilo se.

Opavu dostal v zápase s Pískem do vedení už v 29. sekundě Glabazňa. Hosté se sice brzy vzpamatovali, sehráli dvě přesilovky, ale domácí je ubránili. Krátce nato hosté vyrovnali a za 25 vteřin po brance
Nouzy se ujali vedení. Slezan se snažil vyrovnat, ale samostatné nájezdy Sochorka a Mikšana nevedly k úspěchu. Až Šebesta přesnou umístěnou střelou do rohu branky skóre srovnal.

Ve druhé třetině měli domácí více ze hry a Glabazňa po přihrávce Vosátka tvrdou střelou nedal brankáři Pinkasovi šanci. V posledním dějství hosté urputně bojovali o vyrovnání. Minutu a půl před koncem odvolali brankáře a Mikšan do opuštěné branky pečetil vítězství.

Slovan Ústí n. L. - Kometa Brno 6:1 (3:1, 0:0, 3:0)
Branky: 9. Hubáček, 13. Patzenhauer, 17. Madový, 50. Kalla, 50. Šaffer, 55. Drábek - 14. Duchoslav. Rozhodčí: Štěpán - Stulák, Vitík. Vyloučení: 6:5, navíc Adamský (Kometa) 5 min. + do konce. Využití: 1:0. Diváci: 2500.

Kadaň - Třebíč 2:1 (0:1, 1:0, 1:0)
Branky: 27. Derfler, 48. Kajer - 5. Oliva. Rozhodčí: Jebavý - Pokorný, Marek. Vyloučení: 3:5, navíc Oliva (Třebíč) 10 minut. Diváci: 760.

Rosice - Prostějov 3:2 (1:0, 2:2, 0:0)
Branky: 5. Buďa, 24. Kučera, 35. Nohel - 21. Černý, 23. Janeček. Rozhodčí: Staněk - Mana, Machálek. Vyloučení: 6:8. Diváci: 1150.  Utkání velmi dobré úrovně, v němž domácí hokejisté lépe v kombinovali a závěr sehráli velmi takticky.

Slezan Opava - Písek 4:2 (2:2, 1:0, 1:0)
Branky: 1. a 34. Glabazňa, 13. Šebesta, 60. Mikšan - 8. Šimek, 9. Nouza. Rozhodčí: Polák - Chocholoušek, Klei. Vyloučení: 6:7. Bez využití. Diváci: 1020.

Ytong Brno - Liberec 4:2 (1:1, 3:1, 0:0)
Branky: 22. a 37. M. Čech, 17. Belica, 30. F. Čech - 4. Rozsíval, 27. Víšek. Rozhodčí: Poruba - Kašík, Vysloužil. Vyloučení: 5:5, navíc Krstev (Liberec) 10 min. osobní trest.
Využití: 1:0. Diváci: 800.

Beroun - Šumperk 7:3 (0:0, 3:1, 4:2)
Branky: 25. a 51. Křesťan, 40. a 48. Mošna, 32. Novotný, 42. Michalovič, 53. Halinský - 22. Slanec, 42. Malkus, 47. Fiala. Rozhodčí: Florian - Fiala, Havelec. Vyloučení: 4:8. Využití: 1:0. Diváci: 500.

Jihlava - Chomutov 3:0 (0:0, 2:0, 1:0)
Branky: 25. Rytnauer, 40. Čáslava, 46. Kaňkovský. Rozhodčí: V. Svoboda - Havlín, Kureš. Vyloučení: 5:10, navíc Altrichter 10 min. Využití: 1:0. Diváci: 1800.