Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


V Las Vegas obešli armádu. Přijde nový klub NHL o své jméno?

V hale, kde bude nový tým NHL působit, už testují nápisy na informační kostce. | foto: AP

30 2016
Na první pohled ustoupil, přesto dosáhl svého. Bill Foley, vlastník nového klubu NHL z Las Vegas, nepojmenoval nováčka v nejprestižnější hokejové soutěži světa Black Knights. Z řady důvodů, jedním z nich byl i nesouhlas armády. Foley hledal alternativu a přišel s mazaným řešením. Možná až příliš.

Vegas Golden Knights, tak se jmenuje jedenatřicátá organizace na mapě NHL.

Mezi klubovými barvami nechybí kromě červené ani ocelově šedá, zlatá a černá. Tedy barvy, které používají armádní sportovní výběry pojmenované Black Knights.

Černá je výrazná i v čerstvě představeném logu, kde tvoří výrazné „V“ jako Vegas. Vše působí dojmem, že Foley přistoupil jen na kosmetickou úpravu názvu, zatímco image nové organizace zůstala stejná.

I s Foleyho vojenskými kořeny, na které má odkazovat.

Golden Knights táhnou

Podle Billa Foleyho se prodaly suvenýry již za 250 tisíc dolarů. Nové logo se stalo hitem a vlastník nevadského klubu očekává další velkou vlnu zájmu o Vegas Golden Knights po odhalení dresů. „Myslím si, že to bude opravdu blázinec,“ říká. Dresy chce prodávat i na lokálním letišti. „Řekněte mi, když terminály projde 43 milionů lidí ročně, prodám sto tisíc dresů?“ sebevědomě položil řečnickou otázku.

Zatímco původně zamýšlení Black Knights by byli připomínkou vojenské akademie, kterou Foley absolvoval, Golden Knights je označení pro tým parašutistů americké armády.

Hrdý majitel hokejového klubu inspiraci neskrýval: „Chtěl jsem, aby při slavnostním představení loga proběhlo přistání parašutistů.“

Foley sice vysvětloval název tím, že rytíř symbolizuje to, jak se chtějí hokejisté z Las Vegas prezentovat („Je to elitní válečník, nevzdává se a jde stále kupředu.“), nicméně pozadí jména je nepochybně opět vojenské.

„Máme druhou nejlepší variantu po Black Knights,“ chlubil se Foley a lasvegaský tisk psal o jisté narážce na to, že si stříbrovlasý miliardář prosadil svou a dostal do názvu vlastní armádní minulost.

Proti Foleyho počínání se ohradila samotná US Army. Armáda chce přezkoumat název Vegas Golden Knights, v krajním případě může dojít k tomu, že nováček v NHL bude přejmenován.

Této variantě ale příliš mnoho lidí nevěří. Pochopitelně mezi ně nepatří ani Foley.

„Armáda pouze zjistí, že dvě různé uskupení z odlišných odvětví, kde nehrozí záměna jednoho za druhé, mohou používat stejné jméno. Mluví o tom práva o ochranných známkách. Vše jsme si ověřovali,“ řekl v telefonickém rozhovoru pro Yahoo Sports.

U Black Knights by záměna hrozila, kvůli zmíněným armádním sportovním týmům, včetně hokejového. A tak Foley přišel s rezervním řešením. Pokud mu projde, tak vskutku šalamounským.Hledáte maminku v okolí na společné aktivity?
Hledáte maminku v okolí na společné aktivity?

Tyhle maminky na eMimino.cz jsou na tom stejně.

Najdete na iDNES.czmobilní verze