Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Věřím si. Jinak bych na kemp Rangers nešel, prohlásil Petr Nedvěd

Petr Nedvěd si v redakci iDNES.cz našel při on-line rozhovoru se čtenáři čas i na srandičky. | foto: Lukáš Bíba, MF DNES

5 2008
Neúspěch hokejové Sparty v play-off padl na jeho hlavu. Petr Nedvěd ale nerezignoval. Naopak. V dresu New York Rangers se pokusí on návrat do NHL. "Věřím si, jinak bych tam nešel," prohlásil během on-line rozhovoru se čtenáři iDNES.cz.

Do redakce iDNES.cz dorazil šestatřicetiletý centr o čtvrt hodiny dříve. V dobré náladě, což se během otázek několikrát projevilo.

Na negativní i rýpavé dotazy a poznámky odpovídal s nadhledem. Příklad?

"Jen abys trefil do vlastního pásma," psal jeden čtenář. "Jo, myslím, že mám doma kompas, tak bych tam nějak trefil," odvětil pohotově.

Když se čtenáři v poznámkách vraceli k derby na Slavii, kdy si spolu s bratrem Jaroslavem vyšlápli na provokatéra Radka Dudu, zareagoval znovu s nadhledem.

"Troufnul by sis na mě sám?" ptal se čtenář, který se podepsal jako Duda. Nedvědova odpověď? "Podle toho, jestli bys byl naklonovanej, jak jsi říkal. Jestli jo, zavolal bych bráchovi," vypálil další pohotovou repliku.

. odpovědi Petra Nedvěda čtěte zde

Na řadu otázek ale odpovídal s vážnou tváří. Snažil se odpovědi přesně vystihnout. Největší ohlas vyvolal Nedvědův pokus o návrat do NHL. Zkusí předsezonní kemp New York Rangers. Po nepříliš vydařené sezoně ve Spartě se to jeví jako troufalost.

"Samozřejmě si věřím. Jinak bych tam nešel," prohlásil Nedvěd.

Respekt mu ale nechybí. "Jsem soudný, vím, že jsem NHL už rok nehrál. Uvidíme, jaký chtějí poskládat mančaft. Uvidíme, jestli na to budu mít. Nemám co ztratit. A mám před sebou vizi tisícího zápasu v NHL," řekl. K této metě Petru Nedvědovi schází osmnáct utkání.

Jak vlastně došlo k prvnímu kontaktu s Rangers?

"To angažmá nastartoval můj agent J. P. Barry. Pak jsem zavolal manažerovi Rangers Glenu Satherovi, trenérovi Renneymu. On mi zavolal zpátky a den předtím, než jsem měl jít definitivně do Liberce, jsme se dohodli," popisuje.

Petr Nedvěd a New York Rangers. Toto spojení má logiku. V Rangers odehrál Nedvěd sedm sezon, manažera Sathera dobře zná. Zná i kouče Toma Renneyho, který ho vedl na olympiádě v Lillehammeru, kde Nedvěd reprezentoval Kanadu.

"Víme, co od sebe můžeme očekávat. Ujasnili jsme si to. Teď uvidíme, jestli se to splní a podle toho se zařídím. Hlavně záleží na mě a pak na samotném trenérovi. Všechno je tak trochu ve hvězdách," přiznal.

S Petrem Břízou jsme si to vyříkali

Pokud se do prvního týmu neprosadí, odehraje příští sezonu v Liberci. "Je tam vynikající mančaft. Poslední tři čtyři sezony ho budují tak, aby vyhráli titul. Rád bych byl součástí mančaftu, který vyhrává," řekl.

Pocit vítězství, to je hlavní motivace Petra Nedvěda. V kariéře ho příliš nepoznal. Největším úspěchem je stříbro z olympiády v Lillehammeru v roce 1994. "Olympiáda už nevyjde, ale rád bych získal Stanley Cup a vyhrál extraligu," svěřil se. I díky tomu pokračuje v kariéře.

V minulé sezoně příliš radosti nepoznal. Sparta, jejíž byl největší hvězdou, nepřešla ve čtvrtfinále přes Liberec a po dvou titulech to byl velký neúspěch. "Věděl jsem, že úspěch i neúspěch bude padat na mojí hlavu," přiznal Nedvěd.

Přesto ho mrzelo, jak se k němu Sparta po skončení sezony zachovala. Petru Břízovi přes média vzkázal, že ho zklamal. "Už jsme si to vyříkali a vycházíme v pohodě. Je škoda, že se to muselo takhle mediálně řešit. Ale už je to pryč."

Nejlepším důkazem je, že Petr Nedvěd se Spartou trénuje, aby se připravil na kemp Rangers. Po skončení on-line rozhovoru spěchal na odpolední trénink.

Důrazně odmítl, že by měl během sezony ve Spartě problémy se spoluhráči. "I když to nerad sám hodnotím, je to nesmysl. Kabina byla díky hráčům jako je Jirka Vykoukal, Franta Ptáček nebo já v pohodě. Ale když přijde neúspěch, hledá se senzace a problémy v kabině. Nic takového ale nebylo," prohlásil rezolutně.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze