Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Věřím, že uspějeme, hlásí trenér Hadamczik

Trenér Alois Hadamczik hovoří s hráči. Vpravo Hadamczikův asistent Josef Paleček. | foto: ČTK

14 2008
Q u e b e c - (Od zvláštního zpravodaje iDNES.cz) - Pryč je pesimismus, který ovládl trenéra hokejové reprezentace Aloise Hadamczika po nedělní prohře se Švédskem. Den před čtvrtfinále světového šampionátu se stejným soupeřem zdobil jeho tvář úsměv.

"Proč by ne? Naposledy jsem byl naštvaný, protože jsme mohli hrát se Švýcarskem. Pokud se ve středu vyvarujeme zbytečných chyb, věřím, že uspějeme," řekl Hadamczik.

Navíc podle všeho nastoupí i Patrik Eliáš. Ulevilo se vám?
To víte, že jo. Už chtěl sám trénovat, ale docent Kolář mu doporučil, aby ještě počkal. Tak byl v posilovně.

A jste připravený i na variantu, kdyby nakonec nastoupit nemohl?
Ne, nemám pro to důvod.

Jaká bude tedy sestava?
Dali jsme zpátky formaci Vrbata, Hanzal, Fleischmann, čtvrtý útok by měl hrát ve složení Irgl, Novotný, Kohn. Připravený bude jeden z dvojice Skuhravý, Krejčí.

Po zápase se Švédskem jste váhal v hodnocení Milana Hniličky. Byla jasná volba, že nastoupí?
Po zápase se člověku vždycky něco honí hlavou. Pak se zklidníte a zjistíte, že tu hráči předvádí dobré věci i nějaké chyby. Když jsme Milanovi na mistrovství dali plnou důvěru, musíme ho podržet i teď. A on to zas musí vrátit v brance. Navíc Švédové se radují trochu dopředu.

Máte zřejmě na mysli švédský tisk, který Hniličku označil za Achillovu patu českého týmu, že?
Ten článek jsem nečetl, říkal mi o něm generální manažer. Já bych si něco takového o jejich hráči říct nedovolil. Nevím, jestli je to taktika, ale zápas skončí až po šedesáti minutách.

Nemůže Švédům k jejich tvrzení nahrávat Hniličkovo nízké procento úspěšnosti zákroků?
To bylo zapříčiněné tím, že jsme dostali hodně gólů od Ruska. Pro nás je důležité, že v posledních třech zápasech má úspěšnost 91 procent. Pokud Milan tenhle trend udrží, bude to dobré.

Snažíte se ho nějak povzbuzovat?
Měli jsme spolu krátký pohovor. Těch pár vět, které jsme si řekli, muselo být věcných, protože nějaké alibistické poplácávaní by mu nepomohlo. Na to je moc zkušený.

Budete zdůrazňovat hráčům, aby mu víc pomáhali?
Samozřejmě. Před zápasem máme půlhodinovou analýzu nedělního utkání. Řekneme si, jak zlepšit obranu, jak být zarputilejší, a když dáme tři góly jako minule, měli bychom vyhrát.

Čtvrtfinále může být váš poslední zápas na lavičce národního týmu. Chcete o to víc vyhrát?
Kvůli tomu namotivananý nejsem. Uspět chci pokaždé, moje smlouva v tom nehraje žádnou roli.Najdete na iDNES.czmobilní verze