Veselý: Porážka nám pomůže najít chyby

11 2003
Praha - Zlínský tým zažívá po loňské nevydařené sezoně návrat mezi elitu. Velkou měrou k nynějším úspěchům napomáhá elitní formace Leška, Balaštík, Veselý. Přesto nejlepší současný extraligový útok na Spartu neplatil. Ze zápasu, který měl být vyrovnanou bitvou, se stala už během první třetině exhibice domácího týmu, jež skončila 10:4. „Spartu jsme asi podcenili,“ říká Veselý.

O všech zápasech 11. kola hokejové extraligy čtěte ZDE

Sparta se velmi rychle ujala vedení a vyhrála první třetinu 4:0. Kde se stala na vaší straně chyba?
Zpětně by se dalo říct, že jsme se na utkání špatně připravili a Spartu jsme podcenili. Začátek nám nevyšel. Ale jen stěží se dá označit, kde byla hlavní chyba. Budeme to všechno ještě probírat. Vrátíme se k tomu a jednotlivé pasáže zápasu budeme hodnotit, pak bude jasno.

Na začátku první třetiny jste byl dvakrát těsně po sobě vyloučen. Říkal vám něco trenér?
Ne. Nic jsem neslyšel. Ale to se všechno může změnit při dodatečném hodnocení. Třeba mě to ještě nemine.

Tým Sparty jste mohli bodově předstihnout. Byla to krutá porážka?
Tak krutá porážka to jistě byla, ale na druhou stranu, byla to jen porážka. Nakonec je jedno, jestli bychom prohráli o gól nebo o víc. Možná je lepší, že jsme prohráli větším rozdílem, aspoň si teď uvědomíme všechny chyby, které děláme. Na druhou stranu jsme utkání dohráli až do konce a nenechali jsme ho úplně soupeři, povedlo se nám dát v posledních minutách tři góly. Takže aspoň něco málo pozitivního se najde.

V útoku hrajete s Petrem Leškou a Jaroslavem Balaštíkem.  Neměl jste zpočátku obavy, zda dokážete zapadnout a vytvořit elitní formaci?
V přípravných zápasech se u nich vystřídalo mnoho hráčů. Já jsem tam poté vydržel nejdéle, a tak jsem zůstal. Rozuměli jsme si a v prvních zápasech to začalo klapat. Dařilo se nám v přesilovkách a to bylo podstatné. Obavy, že bychom si nesedli, jsem neměl. Nebral jsem to tak.

V minulosti jste strávil dvě sezony za mořem v juniorských soutěžích. Jaké máte na to období vzpomínky?
Bylo to tam super. Byla to obrovská zkušenost pro tak mladého hráče, jakým jsem byl. Bylo mi osmnáct a po škole jsem odešel zkusit štěstí. Hrát tam hokej, poznat tamější život a tak. Mělo to samá pozitiva.

Kromě ledního hokeje se věnujete i in-line hokeji. Dokázal byste říci, který máte radši a proč?
In-line hokej je trochu oddechovější, není tam takový tlak na psychiku. Je to pohodovější sport. Hraju ho pro radost. Naproti tomu lední hokej beru spíše jako práci. Dělám ho pro obživu. Samozřejmě, že mě taky baví.

V obou finálových zápasech play-off in-line hokeje jste si připsal hattrick. Nabízí se otázka, jestli si vás spoluhráči  někdy nedobírali, zda střelecký um na ledové ploše trochu neskrýváte…
Je pravda, že jsem měl v play-off štěstí. Ale jinak to tak není. V in-linu padá normálně mnohem víc gólů. Kluků z extraligového týmu moc in-line nehraje, takže si mě ani nikdy nedobírali.

Patříte ke stálicím v české reprezentaci in-line hokeje. Jak jste přijal rozhodnutí zlínského klubu, který vás neuvolnil z letní přípravy na MS 2003 v Písku?
Takhle to prezentovala media, ale ve skutečnosti to bylo jinak. Mě by uvolnili, ale já jsem tam jet nechtěl. Říkal jsem si, že pojedu jen na jedno mistrovství, protože bych jinak neměl žádnou dovolenou. Měl jsem možnost jet, ale odmítl jsem ji.

Kdyby se in-line vyrovnal v budoucnu podmínkami a zázemím lednímu hokeji, který sport byste si zvolil?
No jasně, kdyby se srovnaly podmínky, tak by to bylo o něčem jiném. Mě in-line hrozně moc baví. Jenže v současné době se hraje jenom v létě a nemá takovou úroveň, aby se dal hrát profesionálně. Takže zatím je rozhodnuto.