Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Veterán Larionov v Detroitu zřejmě skončil

16 2003
Detroit - Po letošním neúspěchu obhájce Stanley Cupu v play-off NHL zřejmě dojde k začátku dlouho očekávané výměny generací. Alespoň tomu napovídá neochota Detroitu prodloužit kontrakt s ruským veteránem Igorem Larionovem. Ten pravděpodobně ve dvaačtyřiceti letech ukončí kariéru, neboť prohlásil, že jinde, než v Detroitu už hrát nebude. Priority klubu jsou jasné. Manažer Ken Holland chce udržet volné hráče v čele s Yzermanem a Fjodorovem a přivést talentované mládí - především ruského mladíka Grigorenka a Jiřího Hudlera.

Bohatá a úspěšná kariéra ruského hokejového útočníka Igora Larionova zřejmě spěje ke konci. Vedení Detroitu totiž zatím nepočítá s tím, že by s ním jednalo o nové smlouvě. A Larionov jinde hrát nechce. V Detroitu prožil téměř osm z jedenácti sezon v NHL.

Priority generálního manažera klubu Kena Hollanda jsou totiž podle zámořského deníku Detroit Free Press momentálně jinde. Po sezoně skončily smlouvy Stevu Yzermanovi, Sergeji Fjodorovovi, Darrenu McCartymu i Jasonu Woolleyu a prvořadým úkolem Hollanda je udržet je všechny v Detroitu.

Navíc se v klubu stále hlasitěji hovoří o tom, že kádr je nutné omladit. Jedním z hráčů, do nichž Holland vkládá naděje, je i český forvard Jiří Hudler. Generální manažer jej společně s útočníkem Igorem Grigorenkem sledoval přímo v dějišti mistrovství světa ve Finsku.

Dvacetiletý Grigorenko navíc nastupoval v útoku s Pavlem Dacjukem, který již v Red Wing působí. O jeho možném odchodu do zámoří přímo v Helsinkách jednal asi čtyři hodiny s hráčovým agentem. "Je to stejná situace jako s Hudlerem. Pokud se dohodneme, bude to dobré. Když se tak nestane, budou hrát ve svých klubech, což je pro ně také přínos," podotkl Holland.

Šokem pro Detroit musela být informace o Grigorenkově autonehodě, při níž ruský talent utrpěl dvojnásobnou zlomeninu nohy a musí podstoupit operaci. Příčinou nehody byla nepřiměřená rychlost při cestě z diskotéky v Togliatti (více čtěte ZDE).

Hudlerovy šance na prosazení se v NHL nesnižuje ani malý vzrůst. "Viděli jsme ho. Trochu jej to handicapuje, ale musíme vše sledovat ze všech pohledů," dodal generální manažer na adresu první volby klubu v loňském draftu. Podle Detroit Free Press je však pravděpodobné, že Hudler v nadcházející sezoně ještě v NHL působit nebude.

Autoři: ,


Najdete na iDNES.czmobilní verze