Tabulka? Na tu teď nehledím, tvrdí vítkovický útočník Ujčík

NAHRAJ! Vítkovický matador Viktor Ujčík si hledá volné místo v budějovické obranné třetině. | foto: Alexandr Satinský, MAFRA

31 2013
V důležitém souboji o účast v play-off pomohl Vítkovicím k výhře 2:1 nad Pardubicemi staronový útok ve složení Viktor Ujčík, Jiří Burger a Jan Káňa. "Jsme rádi, že je Honza Káňa zpátky. Prošel si zraněním a trenéři čekali, až se natrénuje, aby nás mohli dát dohromady," povídal Viktor Ujčík. "A myslím, že to klapalo."

Opravdu vám tak pomohl návrat Jana Káni?
V dnešním hokeji záleží z převážné většiny na hlavě a zrovna my s Bagrem (Jiřím Burgerem) jsme nebyli zrovna moc nahoře po posledních zápasech. Gól, co jsme dali z první přesilovky, nám hodně pomohl. Potom se daleko lépe bruslí, puky se najednou začnou odrážet správným směrem. Za to jsme byli moc rádi. Byl to pro nás hrozně důležitý zápas. Šlo o předehrávku a my jsme udrželi Pardubice pod sebou. Teď nás čeká ještě zápas v Plzni a pak je přestávka. Budeme se snažit to nějak v Plzni zvládnout a pak si odpočineme.

Pardubice jsou jedenácté a ztrácí na vás 8 bodů. Bude to v boji o účast v play-off stačit?
Já vůbec nevím. Abych pravdu řekl, na tabulku se poslední tři neděle nedívám, takže nevím, jak to v ní je. Budu se na ni dívat, až skončí základní část. Ještě máme sedm zápasů, ve hře je spousta bodů. My potřebujeme dělat body hlavně z domácích zápasů, ale zároveň bychom měli zabodovat i venku.

V posledních týdnech stál útok Vítkovic na řadě Svačina, Roman, Huna. Po zápase s Pardubicemi se zdá, že byste se mohli přidat. Vidíte to stejně?
Zaplať pánbůh, že to šlo aspoň jedné lajně, která nás měsíc držela. Na každého občas dopadne slabší chvíle. Víme, co se od nás čeká, a snažíme se dělat maximum. Bohužel někdy ani maximální snaha výsledek nezaručuje. Musí být okolnosti, musí si padnout ti tři kluci v lajně do noty. Myslím, že s Honzou to bylo dobré, tak snad se to bude zlepšovat.