Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Hraju, na úřady nemám čas. Vincourovi donesli Rusové lejstra až na led

Tomáš Vincour | foto: Profimedia.cz

14 2015
Ruská byrokracie je nekonečná a někdy nepochopitelná, zato hodně pružná. Zvláště, když hrajete hokej a jste hvězdou Sibiře. Český útočník Tomáš Vincour si nenašel čas, aby si na úřadě v Novosibirsku, za který hraje KHL, vyzvedl své pracovní povolení. Úředník tak vyrazil z kanceláře a donesl mu dokumenty až na led.

Úředník se objevil na tréninku před čtvrtečním zápasem proti Čerepovci. Poptal se, který z hokejistů na ledě je Vincour, předal připravená lejstra a zase zmizel ze stadionu.

„Vzhledem k povaze práce a sportovního kalendáře si Vincour nenašel čas, aby se dostavil do kanceláře. Úředníci se tak rozhodli opustit formality a nerušit hráče Sibiru Novosobirsk v tréninkovém procesu,“ píše se v prohlášení, které zveřejnil server rsport.ru.

Vincour podepsal smlouvu v létě a rychle se zařadil mezi opory klubu. Ještě loni nastoupil k sedmi zápasům za Colorado v NHL, většinu času však strávil na farmě v týmu Lake Erie Monsters, proto se vrátil do Evropy. Za Novosobirsk - jeden z předních celků Kontinentální ligy - nastřílel ve 13 zápasech šest gólů a patří mezi nejlepší střelce mužstva. I proto se mu dostává zvláštního zacházení.

„Mužstvo Sibiru je symbolem našeho regionu s tisíci fanoušků a my dobře rozumíme, nakolik je důležité, aby se mu v zápasech dařilo,“ napsal úřad po registraci cizinců. „My jako zástupci místních úřadů jsme vždy připraveni prolomit administrativní bariéry a pomoci týmu k vítězství.“

Už loni útočil Sibir na nejvyšší příčky KHL a málem z finále konference proklouzl až do boje o Gagarinův pohár. I letos má dobře našlápnuto - prozatím mu patří druhá pozice v celé KHL. Svou zásluhu na tom mají i čeští hokejisté.

Brankářskou jedničkou je reprezentant Alexandr Salák, góly střílí Tomáš Vincour, jehož služeb si váží tak, že mu potřebné dokumenty nosí až na led. Zato třetí český zástupce v týmu obránce Vladimír Roth si bude muset zařídit pracovní povolení někde jinde. V úterý byl totiž uvolněn z týmu.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze