Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Bučení fanoušků jsem čekal, přiznal rebel Višňovský

22 2013
Vzpíral se, nechtělo se mu zpátky do NHL. Částečně kvůli vynucené výměně do slabých New York Islanders, částečně kvůli rodinným problémům. Proto měl hokejový obránce Ľubomír Višňovský v zámoří špatný zvuk. Když se nakonec podvolil, nečekalo ho v novém týmu dvakrát milé přivítání.

Višňovský se bránil u soudu, chtěl zůstat v Kontinentální lize, kde hrál za Slovan Bratislava. Zprvu kvůli nechtěné výměně z teplého kalifornského Anaheimu do mužstva, kterému nedává nikdo šanci na úspěch.

Slovenského beka nazlobilo, že jej klub vytrejdoval, ačkoli měl ve smlouvě klauzuli o tom, že s výměnou do jiného týmu bude muset souhlasit. Tvrdohlavě zůstával v Evropě, poprosil dokonce o pomoc šéfa KHL Alexandera Medvěda. Hrozil kvůli němu konflikt mezi dvěma nejlepšími ligami na světě.

Pak svůj postoj začal vysvětlovat rodinnými problémy: chtěl zůstat u nemocného syna, který se musel podrobit lehčí operaci. Část fanoušků mu ale nevěřila. Brali ho za zrádce, kterému jsou ukradené platné kontrakty.

Nebylo divu, že se proto při prvním domácím zápase nedočkal příliš vřelého přivítání. "Já to trochu čekal. Někteří lidé nepochopili, že jsem musel zůstat doma kvůli rodině. Ale nebyli úplně zlí. Půlka byla v pohodě, půlka trošku bučela," říká dnes Višňovský. "Poslední zápasy se to už lepší, doufám, že si lidi nakloním na svou stranu."

To se může podařit jedině výkony, zatím je na dobré cestě - v sedmi zápasech nasbíral pět asistencí a naplňuje tak pověst produktivního ofenzivního beka. "NHL je úplně něco jiného, je to o hodně rychlejší a na nic není čas. Ale já už mám odtud nějakou tu zkušenost, takže jsem se do toho dostal za dva zápasy," vypráví Višňovský.

Ovšem ani on zatím Islanders nepomohl na pozice zaručující postup do play-off. "Sice moc nevyhráváme, ale snažíme se. Máme mladý tým, poslední zápasy nehrajeme zle," říkal před duelem v Montrealu, kde Newyorčané nakonec zvítězili 4:3 v prodloužení.

A toho si Višňovský cenil. Vždyť před duelem tvrdil: "Speciálně Montreal hraje doma velmi dobře. Je potřeba být trpělivý, makat, bojovat a snad budeme dávat víc gólů. Mohli bychom tu i vyhrát."Najdete na iDNES.czmobilní verze