Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Vitásek si přál být v reprezentaci aspoň týden, je z toho měsíc a půl

Ondřej Vitásek | foto: ČTK

19 2014
Minsk (Od našeho zpravodaje) - Před měsícem a půl přítelkyni naivně sliboval: "Počkej ještě týden, déle tam nebudu. A pak vyrazíme na dovolenou." Zatím se nedočkala. Obránce Ondřej Vitásek - ač tomu zprvu sám nevěřil - se nakonec v národním týmu udržel od samotného začátku přípravy až po vrchol v podobě mistrovství světa.

"Pořád jsem volal domů, že tomu dávám maximálně týden. Že pak přijedou lepší hráči a já skončím."

Nebyl sám, kdo takový průběh čekal, a leckoho i takový osud potkal. Vitáska a ještě útočníka Martina Zaťoviče ne. Oba jsou pod Růžičkovým drilem víc než měsíc a půl. "Žádná sranda to není, ale od toho jsme trénováni. Navíc je to naše premiéra, takže si to užíváme a máme hodně sil."

Když od trenéra dostal na konci března pozvánku na reprezentační kemp, byl za ni rád. Kdo by taky nebyl, že? Zároveň ji však bral jen jako cestu za zkušenou, která bude trvat týden dva. Ovšem kouč si ho oblíbil, pomohla mu i vysoká figura a řada omluvenek od obránců z NHL.

"Člověk musí být ve správný čas na správném místě. Musí se to všechno sejít a mně se to povedlo. Měl jsem kus štěstí."

Přitom má za sebou zvláštní sezonu, v níž byl na začátku smutek, teď naopak vrchol. Před rokem si totiž v extraligovém Liberci zranil rameno, při léčení nastaly komplikace, a tak půlku ročníku odehrál jen v prvoligových Benátkách, než si ho zase trenéři vytáhli do prvního mužstva.

"Ale nezabalil jsem to, i když jsem byl na dně, protože jsem měl jiné cíle. Nedařilo se, ale zatnul jsem zuby a šel dál."

Ondřej Vitásek, Vladimír Sobotka a Tomáš Hertl (zleva) na tréninku české

Ondřej Vitásek, Vladimír Sobotka a Tomáš Hertl (zleva) na tréninku české reprezentace na mistrovství světa v Minsku.

Je to vůbec hokejista, který překvapí. Třeba tím, že si s sebou do Minsku vzal kytaru, na kterou ve volných chvílích brnká. "Minulé září mě k tomu přivedl kamarád a teď už na ni zahraju i písničky," popisuje 23letý obránce.

Takže co kdyby s týmem teď uspěl a pak ho nějaká kapela přizvala k hostování, jako to udělala skupina Eddie Stoilow v případě bubeníka Petra Čecha? Vitásek se jen rozesměje: "Nevím, jestli by to s mým umem bylo vhodné."

Mimochodem - kromě zkušenosti a slávy má účast na MS pro Vitáska ještě jednu výhodu: vyhnul se v Liberci neoblíbené letní přípravě. "Kluci jezdí na Ještěd, dva měsíce trénují docela bomby. Musím říct, že bych to nikomu nepřál."

Ale hned přidá, že tenhle očistec je potřeba a i on ho po návratu z Minsku v kratší podobě podstoupí. Takže kdo ví, jestli se přítelkyně dovolené dočká. "Budu jí to muset vynahradit jinak. Opečovávat ji."

Autor:


Najdete na iDNES.cz

mobilní verze