Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Rarita jménem Vitásek. Dal gól dřív v reprezentaci než v extralize

Čeští hokejisté se radují z gólu Ondřeje Vitáska (vlevo) proti Norsku. | foto: Petr Lemberk, MAFRA

16 2014
Je v tom jistá symbolika současného týmu hokejové reprezentace, která je prozatím složena z řady mladíků, kteří doufají, že se nakonec probijí na květnové mistrovství světa. Obránce Ondřej Vitásek dal totiž dřív svůj premiérový gól v reprezentaci než v extralize, kde je po 51 zápasech na nule.

"Je to rarita," smál se po středečním utkání s Norskem, který Češi vyhráli 6:2

Ale málem jste pak zapomněl na puk, že?
Ze začátku jsem na to vůbec nemyslel, měl jsem takovou velkou radost, že jsem raději oslavoval. Pak jsem si chtěl vzít puk na památku, ale Tomáš Filippi řekl, že mi ho vezme. A tak jsem mohl slavit dál.

Sám říkáte, že je rarita, když dá člověk dřív gól v reprezentaci než v extralize.
Je to tak. Ale je mi jedno, jestli je to v Liberci a nebo za nároďák. Já jsem hlavně rád, že mi to tam spadlo. A těší mě jakýkoliv gól. Snad si mě spoluhráči z této statistiky nebudou moc dobírat.

Premiérové góly

Byl to zápas premiérových branek v reprezentaci. Kromě Vitáska se proti Norsku poprvé trefil v národním týmu i Tomáš Vincour, Jan Kolář a Tomáš Filippi.

Platí se i v přípravě zápisné?
To ještě nevím, ale snad nebude případně moc tučné.

Člověku ale gól i povedený zápas nepochybně zvedá sebevědomí.
Určitě. Přidá to, budu si víc věřit, ale uvidíme, jak to bude vypadat v dalších zápasech. Jestli mi to něco dalo nebo ne.

Může vám gól pomoct i na mistrovství světa?
To se teprve ukáže.

Kouč Růžička zatím krotí optimismus, protože nezná přesnou sílu soupeřů. Jak jste viděl zápasy proti Dánsku i Norsku vy?
Mně přišlo, že dneska to bylo rychlejší. Ale musím pochválit tým, protože útočníci se vraceli dozadu a až na pár situací jsme neměli problémy. Je super, že trenér pořád točí čtyři lajny. Všichni chodí na přesilovky, všichni mají stejný prostor, nedělá rozdíly. Takže si nikdo nemůže stěžovat.

Sledujete, jak se vyvíjí dění v NHL? Kdo případně tým posílí? Jaké vy máte šance?
Já se podívám jen na výsledky, soustředím se sám na sebe. Makám, a to je tak všechno.

Autor:


Najdete na iDNES.cz

mobilní verze