Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Vítěz NHL Kubina Janovické neporazil

26 2004
Janovice - Malá vesnice na úpatí Beskyd zažila v sobotu velkou slávu. Rodák Pavel Kubina tam přivezl ukázat trofej, kterou vybojoval v kanadsko-americké NHL Stanley Cup. „Tolik lidí jsem tady ještě nikdy neviděl,“ poznamenal u hřiště jeden z místních. Na škváře se totiž odehrálo exhibiční fotbalové utkání místní jedenáctky s týmem Pavla Kubiny, který si do něj pozval většinou sportovní esa.

Za hvězdy hráli kromě Kubiny hokejisté Vladimír Vůjtek, Martin Prusek, Filip Kuba, Václav Varaďa a Marek Malík, bývalí hráči Miloš Holaň a František Černík, tenisté Petr Korda a Radek Štěpánek, Kubinův agent Pavel Maršoun a kamarádi Libor Koštěl a Tomáš Vrátný.

„Nepřijeli jen Petr Svoboda, který musel kvůli mně zůstat na jednáních v Tampě, a David Moravec, který má chřipku,“ omlouval přátele Kubina.

„Hřiště sice ráno kropili, ale za chvilku budou stejně černí jako havrani,“ prorokoval jeden z přihlížejících.

Začalo pofukovat a jeho předpověď se splnila. Od nohou hráčů vzlétala černá oblaka. „Je škoda, že se hraje na škváře. Kdyby to byla tráva, lidi by mohli vidět pěknější fotbal,“ litoval obránce Vancouveru Canucks Marek Malík.

„Na každý zápas tolik diváků, to by byla paráda,“ představoval si jeden z diváků. „Nejsme na Baníku,“ zpražil ho kolega.

Výstavní fotbalový kousek ovšem účastníci zhlédli. Útočník domácích totiž hned na začátku zápasu předvedl dokonalý lob, kterým překonal Vůjtka v brance hvězd. Pavel Kubina se v útoku snažil a vyplatilo se mu to. Po zasekávačce, kterou více než stokilový hromotluk předvedl, před ním zůstal brankář domácích sám a na střelu nedosáhl.

Ve druhém poločase tým hvězd tlačil. „Jak můžou tohle zahodit,“ bědovali diváci, když šli Radek Štěpánek či Pavel Kubina sami na branku.

Miloš Holaň první šanci prováhal, po přihrávce Františka Černíka už ale skóroval.

O remízu 2:2 se pak postaral brankář týmu hvězd Vladimír Vůjtek pár desítek vteřin před koncem. Vyhodil míč přímo na nohu soupeře, a než se nadál, lovil ho ze sítě.

„Za rok znovu,“ prosili pak diváci Pavla Kubinu.

Pavel Kubina při fotbalové exhibici v rodných Janovicích.

Autoři:


Najdete na iDNES.czmobilní verze