Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Vítěz prestižní soutěže dostane milion

7 2003
Turku - O slušnou částku budou hrát hokejisté ve Světovém poháru. Vítěz druhého ročníku prestižní soutěže, v níž své země reprezentují největší hvězdy NHL, získá milion kanadských dolarů. Předběžně se na tom při světovém šampionátu v Helsinkách domluvili zástupci evropských zemí s vedením NHL a hráčské asociace NHLPA, organizátorů celé akce. Pohár bude odehrán na přelomu srpna a září příštího roku.

Česká reprezentace se postupně utká s Finskem, Švédskem a Německem, a poté ji s jedním z těchto týmů čeká čtvrtfinálové utkání. Semifinále a finále soutěže se hraje za mořem, kde se již ve skupině stejným systémem utkají Kanada, USA, Rusko a Slovensko.

"Dnešní jednání bylo spíš informativní. Mluvili jsme například o herním plánu, marketingových právech či počtu hráčů, které budou moci jednotlivé země nominovat," řekl nový svazový generální sekretář Martin Urban, který Česko na schůzce zastupoval. Na soupisce bude moci mít každý tým tradičně třiadvacet hráčů, navíc musí nahlásit další tři náhradníky.

V současnosti však stále není jasné, s jakým časovým předstihem se uskuteční nominace. Pořadatelé dál chtějí, aby federace oznámily nejméně osmnáct jmen do 1. února 2004 a zbývající do 20. června, od kdy se mohou také konat desetidenní přípravné kempy.

"Evropské země se k tomuto požadavku ale nadále stavějí negativně," potvrdil generální sekretář neměnnost stanoviska, které zastávají především Finsko, Švédsko a Česká republika.

Stejně jako předešlý ročník, který se českým hokejistům vůbec nevydařil a po třech porážkách skončili ve skupině poslední, se bude hrát podle pravidel NHL. Zápasy budou řídit zámořští rozhodčí. "Mluvili jsme ale o možnosti, že by v Evropě byli delegování evropští čároví sudí," přiznal Urban.

Jedinou zásadnější informací je tak výše prémie pro vítěze. Nejlepší tým by měl získat milion kanadských dolarů, celky na druhém až čtvrtém místě by si měly společně rozdělit polovinu. "O jednotlivých podílech se ale ještě jedná," dodal Urban.

Přímo v dějišti mistrovství se ještě uskuteční jednání zástupců haly Sazka, kde bude český tým hrát 3. září utkání Světového poháru s Německem, s organizátory klání o podmínkách pronájmu haly. Na přetřes by měla přijít i podoba přípravného kempu, v jehož rámci je povoleno sehrát dva zápasy, a s tím související podoba tradičního turnaje O pohár České pojišťovny. Ten se v uplynulých devíti letech konal ve Zlíně, příští ročník bude v Pardubicích.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze