Vítěznou sérii Zlína přerušil Třinec

Lakosilův skvělý zákrok - Ani z takové šance nedokázal Balaštík skvělého Lakosila v brance Třince překonat | foto: Dan KrzywoňČTK

17 2001
Třinec - Po osmi vítězstvích v řadě opouštěli hokejisté Zlína ledovou arénu se sklopenou hlavou. V Třinci nestačili na domácí Oceláře, když v televizní dohrávce 22. extraligového kola prohráli 0:4. Třinec porazil Zlín už podruhé v sezoně a odčinil předchozí nepříliš přesvědčivé výkony na vlastním ledě. Tým podržel brankář Lakosil, který podruhé v tomto ročníku vychytal čisté konto. Hosté zůstali v tabulce druzí, Třinec si upevnil čtvrtou pozici. Ostatní utkání 22. kola hokejové extraligy najdete ZDE

Třinečtí začali ve svižném tempu a během první třetiny si vypracovali několik gólových příležitostí. Štěstí se přiklonilo na stranu brankáře Hudáčka. Ve 12. minutě nahazoval Nosek od modré čáry, Meluzín tečoval puk do pravé tyče. O dvaadvacet vteřin později opět napřáhl Nosek a trefil horní tyč zlínské
branky.

V prostřední části se s výjimkou dvou přesilových her Zlína hrálo v podstatě na jednu branku a oceláři nenechali hostující obranu vydechnout. Král nepřehodil ležícího Hudáčka a Meluzínova bomba zblízka skončila v lapačce zkušeného brankáře. V polovině zápasu spálili Leška s Posmykem v přesilové hře největší šance Zlína.

Čekání na první gól ukončil v 34. minutě Skořepa, který dostal ideální přihrávku od Marka zpoza branky a zamířil do horní části hostující svatyně. Zlín se dostal pod velký tlak a jen díky Hudáčkovi se skóre dlouho neměnilo. V 37. minutě trefil Janků pravou tyč. Při hře čtyři na čtyři ujela dvojice Jánoš, Jánků a v momentě, kdy vyloučený Marušák naskočil na led, se podruhé trefil Pavel Janků 2:0.

V 53. minutě obral Zadina v oslabení na modré čáře Hučka a svůj nájezd s přehledem proměnil v třetí gól. Čtvrtou branku přidal po kombinaci s Liborem Procházkou Marek. V nervózním závěru si Třinec vítězství s přehledem uhlídal.

Hlasy trenérů po utkání:
Antonín Stavjaňa (Třinec):
"Dlouho jsme čekali na první gól, který určil směr utkání. Naši hráči byli po reprezentační pauze odpočinutí a na soupeře správně nabuzení. Zápas jsme odehráli podle mých představ a diváci museli být spokojeni. Možná nám chybělo více štěstí v koncovce."
Zdeněk Venera (Zlín): "Zasloužené vítězství domácích hokejistů, kteří byli po celé utkání bruslařsky lepší, rychlejší a hbitější. Naši hráči měli velké problémy s jejich aktivitou a pohybem. Příliš mnoho střeleckých šancí jsme si nevytvořili."

HC Oceláři Třinec - Continental Zlín 4:0 (0:0, 1:0, 3:0)
Branky a nahrávky:
34. Skořepa (Marek), 42. Janků (Jánoš, Nosek), 53. Zadina, 58. Marek (L. Procházka). Rozhodčí: Havlík, Svoboda - Guth, Rittich. Vyloučení: 5:6. Bez využití. V oslabení: 2:0. Diváci: 4100.