Vítězství Slovanu pojistili Češi

Bratislava - Pouze hokejisté Slovanu dokázali uspět v úvodním kole slovenské nejvyšší soutěže na ledě soupeře. Svěřenci trenéra Miloše Říhy zvítězili na stadionu v Dubnici. Na výhře 1:4 se výraznou měrou podíleli i čeští hráči: obránce Petr Pavlas asistoval u gólu Tomáše Němčického a český koncert završil další bek Jan Horáček.

Branku Slovanu vstřelil i Ľubomír Višňovský, jenž byl jedním z tří hráčů z NHL, kteří v prvním kole nastoupili. Také další zámořské posily se hned střelecky uvedly: loňský držitel Stanley Cupu Jiří Bicek skóroval za Košice, Miroslav Zálešák se za Skalici trefil dvakrát.

Nitra s českým brankářem Michalem Fikrtem se Skalicí od šesté minuty prohrávala, ale v závěru první třetiny nastřílela do soupeřovy sítě hned tři branky. Skalica ještě stihla vyrovnat, ale poslední slovo měl domácí Poljaček.

Hokejisté Žiliny remizovali v nedělní dohrávce s obhájci titulu z Trenčína 2:2 po prodloužení. Trenčínští, kteří naposledy prohráli v lednu, nastoupili i s hráči z NHL Gáboríkem a Demitrou, duel vedl jako hlavní rozhodčí Němec Schurr.

Zápas charakterizovalo především pozorné bránění na obou stranách, časté vylučování a kouskování hry. Vedoucí branka padla až těsně před závěrem první třetiny z hokejky domácího Reháka. V druhé části trenčínský Zlocha vyrovnal, ale v 35. minutě z další přesilovky poslal znovu do vedení Žilinu Kusovský.

V třetí třetině Trenčín opět vyrovnal, po perfektní kombinaci a Demitrově precizní přihrávce se trefil Fabuš a následovalo prodloužení. V jeho závěru fauloval Demitra unikajícího Kusovského, rozhodčí nařídil trestné střílení, ale Hála ho Lažovi zneškodnil.

Zvolen - Liptovský Mikuláš 1:0 (0:0, 0:0, 1:0)
Branka:
45. Török. Rozhodčí: Beniač - Gajan, M. Grečko. Vyloučení 6:5, navíc Plavucha (Zvolen) 10 min. Bez využití. Diváci: 2002.

Nitra - Skalica 4:3 (3:1, 0:0, 1:2)
17. G. Saliji, 17. Čacho, 19. Milo, 55. Poljaček - 6. a 52. Zálešák, 43. Flamík. Rozhodčí: Marušin - Bednár, Kubuš. Vyloučení: 3:5. Využití: 1:2. Diváci: 4600.

Košice - Poprad 3:1 (1:0, 2:1, 0:0)
Branky
: 20. Bicek, 34. Nádašdi, 38. Šimurda - 30. Š. Rusnák st. Rozhodčí: J. Konc - Mášik, Novák. Vyloučení: 6:4. Využití: 1:1. Diváci: 2000.

Dubnica - Slovan Bratislava 1:4 (0:0, 1:2, 0:2)
39. Ižvolt - 25. Kuľha, 31. Ľ. Višňovský, 50. Němčický, 51. Horáček. Rozhodčí: D. Konc - Bulko, Novák. Vyloučení: 6:3, navíc Jakab (Dubnica) 10 min. Využití: 0:3. Diváci: 1800.

MsHK Žilina - Dukla Trenčín 2:2 po prodl. (1:0, 1:1, 0:1 - 0:0)
20. Rehák, 35. Kusovský - 28. Zlocha, 49. Fabuš. Rozhodčí: Schurr (Něm.) - Pavlovič, Valach. Vyloučení: 13:13. Využití: 2:0. Diváci: 2059.