Vítězství zajistila Varům šťastná trefa

31 2003
Karlovy Vary - Karlovarský zadák František Ptáček po několika předchozích pokusech, kdy se do puku opíral výhradně golfovým úderem, zvolil ve 49. minutě pro rozhodující trefu švih a možná jen nahození, ale kotouč doplachtil až za záda jinak výborného vítkovického brankáře Marka Pince.

Sám střelec v klubku gratulantů kroutil nevěřícně hlavou, co se mu to povedlo za kousek. Vary porazily Vítkovice poprvé v této sezoně, do včerejšího duelu získaly jen bod.

Vítkovický kouč Ladislav Svozil den před utkáním vzkázal, že přes výbornou střeleckou potenci v předchozích zápasech vsadí hosté především na defenzivu, a to se beze zbytku potvrdilo.

Vítkovice urputně bránily střední pásmo, kde se jako v pavučině zaplétali domácí útočníci. Když se za soustavného tlaku dostali na dostřel, hodně ran zblokovali obránci soupeře, zbytek pak pochytal Pinc.

Největší šance domácích? Ve 13. minutě trefil Lukáš Bednařík bekhendem boční tyč, o pár vteřin později byl před Pincem sám Kumstát, ale proti jeho pokusu zblízka vystřelil ležící vítkovický brankář betony.

Ve 24. minutě byl v ideální pozici Ptáček, ale i jeho pokus skončil u Pince. A o pár vteřin později našel Ján Lipianský přesným pasem Michala Tvrdíka, který sice na Pince vyzrál, ale už ne na pravou tyč. Brankář Rudolf Pejchar udržel první letošní čisté konto.

Karlovy Vary (ve žlutém) předposlední den roku 2003 hostily Vítkovice a vyhrály 1:0.