VÍTKOVICE - ČESKÉ BUDĚJOVICE 4:2 (1:1, 3:0, 0:1). Konec
60:00
Konec. Vítkovice se díky výhře bodově dotáhly na desáté Kladno.
58:58
Domácí opět minuli prázdnou branku. Tentokrát nemířil přesě Káňa, jenž se snažil obstřelit vracejícího se Tomana, ale obstřelil i pravou tyč.
58:07
V době, kdy hosté hráli power-play, vybojoval na vlastní modré Burger puk na Brabencovi, šel sám na opuštěnou branku, ale jeho sřela od modré jen lízla levou tyč a mířila vedle. Bylo to způsobené i tím, že jej Brabenec stále stíhal a hákoval, za což je budějovický útočník vyloučen.

Vítkovice:
Pinc - Jurečka, Barinka, Jasečko, Gulaši, Kuboš, S. Hudec - E. Weissmann, Burger, P. Hubáček - Irgl, T. Káňa, Krenželok - R. Procházka, Hamrák, Köhler (16. Kropáč) - Tomášek, Mikula, Klimek.
České Budějovice:
Turek - Toman, Gřegořek, Posmyk, Vydarený, Vágner, Kutlák, Mucha - M. Hudec, V. Hübl, Brabenec - Kotrla, Vak, Veselý - Šimánek, Mertl, Sailer - Gulaš, L. Květoň, Hřebejk.
57:20
Hosté si vyžádali oddechový čas. Brankář Turek však ještě na střídačku nezamířil.
57:20
Vítkovičtí se snaží držet puk co nejdál od svéb branky. Hodně času ušetřili bojem o puk v útočné třetině. Přesto Pinc zasahoval. Po protiútoku hostů si poradil se střelou Šimánka z otočky.
55:46
Hosté sevřeli Vítkovice ve třetině jako při přesilovce. Pinc reflexivně vyrážel Tomanovu ránu od modré.
54:18
Vynikající Pinc málem chyboval. Květoňovo nahození ze středního pásma chtěl zasáhnout do lapačky, minul ho však. Naštěstí pro něj se puk zastavil o jeho ležící beton.
53:44
Vítkovičtí sice po inkasované brance vysunuli obranu a hrají aktivně, ale málem se jim to nevyplatilo. Po rychlém protiútoku přihrával Hudec před Pince Hüblovi,ale domácí gólman tutovku vykopl vleže betonem.
50:12
Po Vágnerově akci střílel Šimánek, ale Pince nepřekonal.
49:55
Irgl vybojoval v útočné třetině puk, přihrával před branku, ale Káňovi jeho pokus Turek chytil.
48:03
Budějovice snižují - 4:2. Po Šimánkově přihrávce z pravé strany nabruslil mezi kruhy do ideální pozice Mertl a švihem k pravé tyči překobnal Pince.
46:49
Hosté přidali na obrátkách. Utkání ještě nezabalili. Ale domácí si poctivě hlídají střední pásmo i vlastní modrou a tak se Budějovičtí ke střelám nedostávají. Naopak mohli inkasovat, když Weissmann projel po levém křídle, bekhendem se snažil dostat puk do branky pod Turkovým tělem, to se mu povedlo. Ale puk zůstal těsně předčarou.
43:44
Šance na obou stranách. Nejprve byl před Pincem sám Sailer, ale domácí gólman tým opět podržel, když se položil na led a střelu vyrazil. Po bleskovém protiútoku zasahoval brankář Turek po Hamrákově střele zblízka.
42:50
Z levého kruhu střílel hostující Kotrla, Pinc však zmenšil střelecký úhel a puk bez problémů vyrazil.
41:00
Domácí měli dvakrát možnost zvýšit vedení. Nejpve Káňa zachytil rozehrávku vydareného, ale Turek zachránil. Poté přihrál Hamrák k levé tyči Irglovi, ale ani ten v tísni nezakončil gólově.
40:01
Byla zahájena 3. třetina.
40:00
Konec druhé třetiny. Domácí v ní byli lepší a zaslouženě vedou 4:1.
39:48
Další šanci hosté v přesilovce neměli.
39:21
Po závaru před Vítkovickou brankou si domácí vyžádali oddechový čas. Po střele Tomana od modré, kterou Pinc vyrazil, dorážel Hudec. I s touto ranou si Pinc poradil. A poté se ještě vrhl k pravé tyči, aby zneškodnil Brabencův pokus.