Vítkovice i podruhé Spartu znemožnily

8 2004
Vítkovice ani ve druhém domácím zápase nezaváhaly. Spartu po nedělním výprasku (5:0) vyprovodily s nelichotivou porážkou 6:2 a vyrovnaly stav čtvrtfinálové série na 2:2. Domácí hokejisté se brzy ujali vedení, které ve druhé části vylepšili dalšími třemi brankami. V závěrečné části se sparťané ještě snažili utkání zdramatizovat, ale Vítkovičtí si už cenné vítězství vzít nenechali.

Utkání jsme sledovali v on-line reportáži

Z hluboké deprese, v níž dohrála třetí zápas, Spartu nevytrhla ani noc a promluva trenérů. Bez zraněného Kratěny se znovu ocitla v moci Vítkovic, které soupeře hlavně od druhé části opět lisovaly vynikajícím pohybem a důrazem v osobních soubojích.

Pražané drželi krok jen v první části. Nezachytili však nástup, takže už od čtvrté minuty doháněli ztrátu - Jurečkovu střelu Bříza vyrazil před sebe, odkud puk umístil do sítě pohotový Krayzel.

To Pražany vyprovokovalo k větší odvaze v ofenzivě. Krayzelův zásah mohl vymazat zejména Ton, ale Pinc si s jeho výpadem poradil. Nevyzráli na něj ani Broš se Šimíčkem a v úvodu druhého dějství stihla Pražany gólová kalamita.

O druhém duelu Slavia - Znojmo čtěte ZDE

Při dvojnásobné přesilovce na led nastoupila popravčí četa v modro-bílých dresech a početní převahu využil za 29 sekund Krayzel, který stejně jako v první části dorazil do branky Jurečkův projektil.

Přesilovka domácích však pokračovala a další smrtící kombinaci zvláštního komanda zúročil nekompromisní dělovkou nekrytý Míka v třetí zásah.

Vyrovnaná bitva se měnila v exhibici Vítkovic, k níž přispívaly chyby protivníka. Jednu z nich potrestali nájezdem v přečíslení Olesz s Hubáčkem a jednoznačný průběh přinutil tribuny k potupnému skandování "deset, deset". Tak jasný však závěr
utkání zdaleka nebyl.

Prokletí ostravského ledu ukončil po 101 minutách v přesilovce Šrek a stejný muž našel deset minut mezeru mezi Pincovými betony podruhé.

A z exhibice bylo na chvilku drama. Sparta vycítila šanci, jenže v nadějích žila jen čtyři minuty, do dalšího oslabení.

Definitivní hřeb do rakve hostů zarazil nekompromisním golfovým úderem pod horní tyčku Tomášek a předčasně ukončil třetí přesilovku Vítkovic v utkání. Pak už triumfu Ostravanů nebylo pochyb, domácí výhru ještě navýšil svým druhým zásahem v duelu Míka.

Hlasy trenérů:
Aleš Tomášek (Vítkovice):
"Z domácích zápasů jsme po porážkách v Praze měli obavy, ale dopadlo to výborně a jsme za to rádi. Překvapilo mě, s jakým odhodláním a úsilím hráči do obou zápasů vstoupili, a věřím, že zvednutá psychika po dvou výhrách se projeví i ve středečním utkání v Praze."
Kamil Konečný (Sparta): "Hráli jsme stejně špatně jako včera a velký vliv na výsledek mělo naše časté vylučování. Oba výsledky odpovídají odhodlání, nasazení a bojovnosti, všechno stálo na straně Vítkovic. My jsme byli odhodlaní zvítězit jen v šatně, ještě při cestě na led to ale z hráčů vyprchalo. Není rozhodující, kolik jsme prohráli. Počítají se jen vítězství, ale domácím to psychicky určitě pomůže. Musíme hrát daleko více zodpovědněji."

Dále čtěte: Jsme lepší než Sparta, zní z Vítkovic

Vítkovice - Sparta Praha 6:2 (1:0, 3:0, 2:2)
Branky a nahrávky:
4. Krayzel (Burger, P. Míka), 24. Krayzel (Jurečka), 25. P. Míka (Burger), 33. Hubáček (Olesz), 54. M. Tomášek (J. Štefanka, Burger), 56. P. Míka (Rimmel, J. Štefanka) - 41. Šrek (Broš, Chabada), 50. Šrek (Marek). Rozhodčí: Homola, Turčan - Křivský, Hejduk. Vyloučení: 5:9. Využití: 3:1. Diváci: 5012. Stav série: 2:2.
Vítkovice: Pinc - Jurečka, Černošek, Seman, Zápotočný, Pavel Kumstát, Rimmel - P. Míka, Burger, Krayzel - Olesz, Turek, Hubáček - Hulva, J. Štefanka, M. Tomášek. Trenéři: Svozil, A. Tomášek.
Sparta: Bříza - Sloboda, Řezníček, L. Procházka, Šrek, Kuboš, Srdínko, od 21. min. navíc Výtisk, od 32. Jan Hanzlík - Ujčík, Broš, Chabada - Ton, Marek, Tomajko - Špilár, Šimíček, Bartečko - od 27. min. navíc Šindel, od 42. Dragoun, Vrbata. Trenéři: Hadamczik, Konečný.