VÍTKOVICE - LIBEREC 4:2 (1:1, 2:1, 1:0), konec utkání
Začala druhá třetina. Liberec dohrává přesilovku.
60:00
Utkání končí.
59:58
Vítkovice rozhodují. Vedou 4:2. Utkání rozhoduje obránce Philipp, který chladnokrevně vystřelil metr za červenou a jeho přesný pokus doklouzal do branky.
59:47
Během šestnácti vteřin domácí dvakrát vyhodili na zakázané uvolnění.
59:02
Rozhodnout mohl Hubáček do prázdné branky, když střílel od útočné modré, ale zbrkle, puk stačil zblokovat Stanislav Procházka.
57:44
Hosté si vyžádali oddechový čas a poté zahájili power-play.
57:20
Domácí byli opět v protiútoku, Hubáček přihrával před branku Köhlerovi, jeho tvrdou střelu Hnilička vyrazil.
56:30
O zázrak se pokoušel obránce Krstev, který střílel na Pince ze středního pásma jen do nastavené lapačky. Chvíli po něm to vypadalo pro hosty nadějněji, když byl před brankovištěm s pukem Čermák, ale i na něj byl Pinc připravený.
54:32
Liberci zatím jejich trvalý tlak není k ničemu. Hráči nedokáží dát akcím myšlenku. Domácí odolávají a mohli také trestat z protiútoku. Kropáč hledal před brankou Káňu, ten jenom nastavil hůl na teč, která šla nad branku.
52:15
Přetížené vítkovické obraně daroval chvilku oddechu Hubáček, který vyrazil do útoku po pravém křídle, ale jeho tvrdou ránu Hnilička vyrazil.
49:20
Pořád stejný obrázek na ledě. Hostům nevychází kombinace, Vampola to zkusil tedy individuálně, vyrazil s pukem už z vlastní třetiny, projel sám až před Pince, ale už neměl síly na důrazné zakončení a domácí brankář jeho střelu v pohodě vyrazil.
47:26
Liberečtí pokračují v útočné snaze, jsou ve stálém tlaku, ale vyložené šance zatím nemají. V ochozech to jen zahučelo po Rýglově střele od modré, která těsně minula levou tyč.
45:08
Na pravé straně se uvolnil Vampola, přihrával na střed volnému Vaicovi, ten se však k puku nedostal, protože se na led natáhl Pinc a dlouhou hokejkou stačil přihrávku překazit.
43:30
Ve třetí třetině mají puk častěji na svých hokejkách Liberečtí. Domácí pozorně brání a do blízkosti brankoviště hosty nepouštějí. Pouze Víšek zamotal vítkovické obraně hlavu, ale jeho přihrávka mezi kruhy na Procházku neprošla.
40:01
40:00
Konec druhé třetiny. V závěru se konečně domácím zadařilo dařiv v početní výhodě. Nejprve z levého kruhu protáhl Hniličkovu lapačku Irgl. Poté ještě po Jurečkově tvrdé ráně od modré, kterou Hnilička vyrazil, netrefil částečně odkrytou klec Köhler.
38:17
Domácí jsou v plném počtu a začínají přesilovku.
37:52
Hraje se čtyři na čtyři. Vyloučený je Hanzlík za držení.
37:26
Vítkovice vedou 3:2. To, co domácí nedokázali v přesilovce, se jim podařilo v oslabení. Puku se v útočném pásmu zmocnil Procházka, mezi kruhy mu zasprintoval Kropáč a kolem bránícího Jiruše zamířil přesně k levé tyči.
36:17
Na trestnou lavici usedl Štefanka, dostal dvě minuty za držení.
36:12
Do dobré šance se dostával liberecký Vaic, před Pincem si přehodil puk na bekhend, ale domácí gólman puk špičkou lapačky puk vyrazil.
35:22
Vítkovická přesilovka skončila opět neúspěchem. Domácí mají problém se vůbec dostat do útočného pásma, nedostali se do přesilovkového rozestavení. Hnilička byl bez práce.
33:22
Vyloučený je liberecký Hanzlík za hákování.
32:10
Obě mužstva z přemíry snahy dělají hodně chyb v rozehrávce. Akce většinou končí na hokejkách soupeřů.
27:37
Liberec opět vyrovnává. Přes celou třetinu nahrál Podkonický Hanzlíkovi, ten z hranice pravého kruhu vystřelil a Pinc stačil puk jenom ztlumit.
26:41
Domácí zbytečně oslabil Burger, který zezadu vrazil na mantinel Vampolu. Rozhodčí mu dal dvě plus deset.
26:03
Vítkovice vedou 2:1. Za brankou si zamíchal puk Kropáč, poslal jej mezi kruhy volnému Procházkovi, který tvrdou střelou propálil Hniličku.
25:46
Liberec se v oslabení ubránil. Vítkovicím přesilovky dneska nejdou.
23:46
Vítkovičtí hrají opět přesilovku pět na tři, tentokrát 28 vteřin. Vyloučený je Rataj za hrubost, když si sjednával pořádek před brankovištěm, poté co Hnilička vyrazil tvrdou Kubošovu sttřelu od modré a důrazný Philipp protlačil puk do branky, ale až po odpískání.