Vítkovický finiš proti hokejové Spartě přišel příliš pozdě

Vítkovický Petr Strapáč se snaží překonat brankáře Sparty Filipa Novotného. | foto: Alexandr Satinský, MAFRA

1 2014
Osmnáct vteřin před koncem třetí třetiny dali vítkovičtí hokejisté gól na 4:5. Na více se už ale v zápase 49. kola extraligy proti pražské Spartě nezmohli, proto prohráli.

Brankář Filip Šindelář se ani pořádně nerozkoukal a už seděl na střídačce. V brance Vítkovic vydržel v utkání 49. kola extraligy proti pražské Spartě pouhých sto vteřin. Za tu dobu dvakrát inkasoval a po druhém gólu jej vystřídal Daniel Dolejš.

Jenže ani změna brankáře domácím příliš nepomohla. Po první třetině odcházeli do kabiny za stavu 0:4.

"Rozhodně nejsme spokojeni s přístupem hráčů na začátku zápasu," zlobil se vítkovický trenér Peter Oremus. "Naše odhodlání porazit Spartu bylo zmařené těmi dvaceti minutami. Přístup v první třetině rozhodl, že jsme to nezvládli."

Vítkovičtí přitom předvedli ve třetí dvacetiminutovce báječné vzepětí. Aktivní hrou si vynutili pět přesilových her, z toho dvě využili. Minutu a půl před koncem třetí části vykřesal naději Rudolf Huna, když snížil na 3:5, v čase 59:42 dotáhl Vítkovice na rozdíl jediné branky Petr Strapáč.

Ale na skóre 4:5 se už nic nezměnilo. "Za stavu 4:0 naše koncentrace upadla," připustil sparťanský kouč Josef Jandač. "Na začátku nám to tam napadalo, ale ve třetí třetině jsme si to sami zkomplikovali, byli jsme pořád vylučovaní."

Spartě pomohl gólem k výhře také Lukáš Klimek, který předtím působil sedm sezon ve Vítkovicích. "Proti Vítkovicím to byl můj první bod. Gól mě potěšil, ale radostí jsem neskákal," přiznal Klimek.