3. čtvrtfinále extraligy

Utkání komentuje Miroslav Najdek

VÍTKOVICE - SPARTA 3:1 (0:0, 1:1, 2:0)
60:00
Utkání skončilo. I přes závěrečný tlak se pražanům nepodařilo vyrovnat. Naopak inkasovali třetí branku při vlastní power-play. Vítkovice se v sérii ujali vedení 2:1 na zápasy.
59:53
Kubina sebral sparťanům puk, posunul na Šimíčka, který od modré vystřelil do prázdné branky a rozhodl utkání.
59:14
Bříza odjel z branky a hraje se power-play.
58:20
Rychlé útoky na obou stranách. Po přihrávce Malíka Peterek tečoval, ale Bříza vyrazil. Z protiútoku střílel Olezs, ale i Pinc byl na místě.
57:14
Do vítkovické třetiny vjel Hlaváč. Zadovkou posunul na Havláta, který střílel pouze do brankáře Pince.
56:21
Útočnou třetinou projel rychlík Ton. Obstřelil i padajícího Kubinu, ale Pinc stačil vyrazit.
54:10
Vítkovice se ubránili v oslabení. Sparta si vytvořila výborné příležitosti až v závěru početní výhody. Velice domácím zatrnulo při přihrávce Hlaváče volnému Tonovi. Ten stál před poloprázdnou brankou, ale prudká přihrávka mu na hokejku nesedla a vystřelil vedle.
52:10
Vyloučení na vítkovické straně. Na trestné lavici sedí Tomášek za podražení.
51:25
Sparta si zatím vytvořila největší tlak v utkání. Puk za brankou dlouho držel Nedvěd, přihrál na modrou Richtrovi, ale Pinc vyrazil. Stejně tak se zaskvěl chvíli poté po střele Hanzlíka.
49:37
Vítkovičtí se ujímají vedení 2:1, když po pěti vteřinách využili přesilovku. Po vyhraném Procházkově buly vystřelil švihem Kubina a jeho střela zapadla k levé tyčce Břízovy branky.
49:32
Na trestnou lavici usedá sparťan Melichar za hákování.
49:02
Nedvěd prošel vítkovickou obranou až před Pince. Ten však stačil jeho střelu vyrazit.
48:33
Zpoza brány dostal přihrávku najetý Seman, který ale těsně minul.
46:43
Sparťané hrají v plném počtu. Vítkovickým se tentokrát přesilovka tolik nedařila. Nedokázali si přesně přihrát. Přesto předvedli jednu parádní akci na jeden dotek. Puk do třetiny zavezl Peterek a po přihrávkách na Šimíčka a Hubáčka zakončoval Irgl u pravé tyče. Bříza stačil dát do střely hokejku.
44:43
Vyloučen sparťan Netík na 2+10 minut za vražení na hrazení.
43:58
Oba týmy již hrají v plném počtu. V krátké domácí přesilovce se pokusil samostatně proniknout před Břízu Tomášek. Bříza mu ale pádem pod hůl znemožnil vystřelit. V oslabení se do útoku naopak dostala Sparta a Pinc vyrážel Richtrovu střelu od modré.
41:58
Hraje se čtyři proti čtyřem. Vyloučen je sparťan Výborný, kterému na útočné modré ujel Turek. Výborný jej dostihl až u vlastní branky, kde jej zahákoval.
41:10
Domácí špatně střídali a měli mnoho hráčů na ledě. Střídačka proto dostala dvouminutový trest, který odpykává Krenželok.
40:01
Začala třetí třetina zápasu.
40:00
Konec druhé třetiny. Stav je nerozhodný 1:1. Vítkovičtí byli i v této části vysoce aktivní a přestříleli soupeře 18:9.
39:12
Vyloučení hráčů Sparty i Vítkovic. Řezníček dostal trest za nedovolené bránění. Domácí Šimíček za nebezpečnou hru vysokou holí.
38:31
Sparta využívá přesilovou hru a vyrovnává na 1:1. Výborného střelu tečoval před Pincem Nedvěd. Puk se odrazil od levé tyče do pravé tyče, poté do Pince a od něj za brankovou čáru.
37:22
Sparta hraje přesilovku. Za hrubost je vyloučen Malík.
35:57
Domácí hrají v plném počtu. Sparta vyslala na Pince pouze jednu střelu za celou přesilovku. Střílel Majeský.
33:57
Vítkovice hrají v oslabení. Vyloučen je Dresler, který před Pincem na poslední chvíli zahákoval rozjetého Havláta.
33:07
Vítkovice nepolevují v tempu hry. Hubáček našel Hudce, jeho střelu Bříza chytil.
31:49
Vítkovičtí ubránili oslabení, i když se většinu času hrálo v jejich třetině. Dobrou střelu vyslal na Pince Nedvěd, Pinc střelu betonem vykopl. Výborný mířil vedle. Hlasatel právě ohlásil, že zápas sleduje 9100 diváků, je vyprodáno.
29:49
Začíná přesilovka Sparty. Vyloučen Vůjtek za nedovolené bránění.
28:34
Sparta hraje v plném počtu. Do dobré šance se dostal Peterek po Šimíčkově přihrávce. Ten se v útočné třetině otočil, naslepo za sebou našel Peterka, který ale Břízu nepřekonal.