Vítkovice v dohrávce zdolaly Pardubice

Vítkovice - Pardubice: Philipp a Mrázek - Pardubický František Mrázek po neproměněné šanci hladí po helmě vítkovického Radka Philippa. | foto: Alexandr SatinskýMF DNES

3 2008
Ostrava - Novému trenérovi hokejistů Vítkovic premiéra vyšla. Ernest Bokroš dovedl v dohrávce 36. extraligového kola své svěřence k výhře 3:0 nad Pardubicemi. Vítkovičtí rozhodli dvěma po sobě rychle jdoucími góly v první třetině. Na branky Škody a Valy Pardubice nenašly odpověď. Třetí trefu přidal Köhler.

Pod rukama nového kouče se Vítkovice během dne proměnily k nepoznání. Z tápajícího mužstva se i bez pěti stabilních mužů stal účelně fungující soubor, ale Bokroš si v premiéře musel projít krušným začátkem.

Utkání jsme sledovali v podrobné on-line reportáži zde.

Domácí sázka na bezchybnou obranu byla zřejmá, v kombinaci s dvěma menšími tresty se však Vítkovice dostaly na úvodních deset minut pod tlak. Snaha a nápor Pardubic se však bortily o Pruska ve vítkovické brance.

Rolínkovu otočku vytěsnil pravým betonem, Tvrdíkův nájezd v přesilovce odvrátil dokonce bruslí a Rolinek nevyhrál ani druhý vzájemný souboj, když na Pruska nevyzrál ze sóla ve vlastním oslabení.

Ačkoli si Vítkovičtí za 17 minut nevypracovali zásadní možnost, první část vyhráli o dva góly. Sotva mohli Východočeši dostat štiplavější lekci z produktivity. Domácí zužitkovali hned první přesilovku: Gulaši nastřelil puk od modré čáry směrem k Lašákovi a Škoda puk zručně sklepl na úrovni kolen do síťky.

Výpadek pardubické defenzivy trval jen 26 sekund, ale hosty přišel pořádně draho. Z následné akce se totiž odpoutal z dozoru hostujících zadáků Vala a přesně trefil Hruškovu přihrávku od zadního mantinelu. Z defenzivy Vítkovic musel mít stratég Bokroš radost.

Všechny čtyři formace důkladně vyplňovaly prostor v obranném pásmu a soupeř si tak i navzdory dobrému pohybu vytvořil pouze minimum šancí. Nulu na Pruskově kontě však nezrušil ani Šeda, který v 24. minutě zazvonil jen na horní tyčku. Domácím stoprocentně vyšel taktický záměr: bránit a atakovat z brejků.

Třebaže propásli dvě krátké přesilovky pět na tři, závěr utkání jim vydatně ulehčil Köhler, který v 35. minutě dohrál Hruškův průnik a z otočky dal potřetí za vyučenou nedůrazným pardubickým bekům.

Za stavu 3:0 se Vítkovičtí ještě více zatáhli do středního pásma. Pardubice se marně dobývaly do jejich tvrze, přesto v závěru mohli utkání přinejmenším zdramatizovat. Jenže se zlepšenou obranou vyrostl i výkon gólmana Pruska.

Sedm minut před koncem přehradil prostor v nadějné pozici Pucherovi, a když zblízka minul Tvrdík, nebylo o vítězi pochyb.

Petr Bolek (Vítkovice): "Sehráli jsme povedený zápas. Kluci plnili taktické pokyny a velice nás podržel brankář Prusek. Za tři body, které jsou pro nás velice cenné, jsme hodně rádi."
Jiří Šejba (Pardubice): "Nechali jsme ležet na ledě tři body, které tady pro nás byly připravené. Může si za to sami laxností při zakončení, nezodpovědností při hře v obranné fázi a zbytečnými vyloučeními."

Vítkovice - Pardubice 3:0

Branky a nahrávky: 17. Škoda (Gulaši), 18. Vala (R. Hruška), 35. Köhler (R. Hruška). Rozhodčí: Jeřábek - Dřínovský, Chytil. Vyloučení: 10:9. Využití: 1:0. Diváci: 5008. Třetiny: 2:0, 1:0, 0:0

Vítkovice: Prusek - Jurečka, Gulaši, Kuboš, Trnka, Ovčačík, Heš - Škoda, Burger, Tomášek - Ujčík, Boháč, Klimek - Vala, R. Hruška, Köhler - Svačina, R. Hubáček, Šebesta. Trenéři: Bokroš a Bolek.

Pardubice: Lašák - Snopek, M. Šeda, Koma, Nikolov, Posmyk, Linhart, J. Kolář II - Tvrdík, Blažek, Rolínek - M. Hlinka, Pucher, Somík - Klejna, Starý, Ondřej - J. Kolář I, Zohorna, Cetkovský - od 42. min. navíc Koukal. Trenéři: Šejba a Lubina.