Vítkovice vyhrály doma i pošesté

Vítkovice - Zlín: zlínský brankář Sedláček dostává gól | foto: Jaroslav OžanaMF DNES

25 2008
Ostrava - Vítězstvím 4:3 nad Zlínem se hokejisté Vítkovic rozloučili v letošním ročníku s domácím publikem a potvrdili konečné jedenácté místo v extralize. I když hosté měli více ze hry, o lepší výsledek je připravila špatná koncovka. Vítkovičtí byli podstatně efektivnější, tři góly vstřelili v přesilovkách a v bojích o udržení doma vyhráli všech šest utkání.

Další z bezstarostných zápasů přinesl v úvodu více šancí Zlínu, ale domácí brankář Štěpánek zlikvidoval trojnásobnou dorážku Brunce i stoprocentní možnost Rachůnka.

To Vítkovice byly produktivnější. Jejich nejlepší hráč zápasů ve skupině o udržení Hruška v přesilovce otevřel skóre a už za 59 sekund na něj navázal Burger, který si z druhé vlny najel na zadovku Hubáčka a nechytatelně zavěsil pod horní tyčku.

Dvoubrankový náskok Ostravany uklidnil až příliš, prostřední dějství naprosto přenechali soupeři. Zlín kraloval lepším bruslením i přesnější kombinací, jenom ne zakončením. Štěpánek si sice v 23. minutě vybral slabou chvilku, když mu za záda propadl Leškův příklep od modré čáry, ale při následném tlaku Zlína řadou výborných zákroků všechno vrchovatě vynahradil.

Balaštíkovi zmařil sólo, Balánovi dorážku z brankoviště a Rachůnkův švih
odvrátil dokonce maskou. Na Štěpánka našel recept znovu jen Leška, který na sebe nalákal dva obránce a přihrávkou před prázdnou branku vypracoval snadný gól pro Záhorovského.

To už však Zlínští prohrávali znovu o dvě branky. Jediné, co Vítkovicím ve
druhé třetině vyšlo, byly přesilovky. Vyraženou ránu Kuboše vrátil do prázdné branky Klimek a čtrnáct sekund před přestávkou juniora Sedláčka bez problémů překonal i osamocený Vala.

Hosté nebyli horší ani v závěru, ale stihli už pouze zkorigovat prohru: trenérův syn Roman Vlach pět minut před koncem svižnou ránou  zápěstím pokořil Štěpánka potřetí. Zlín v poslední minutě i v oslabení zkusil power-play, Vítkovice si ale výhru sebrat nenechaly.

Petr Bolek (Vítkovice): "Jsem rád, že se nám v posledním domácí utkání podařilo zvítězit. Byli jsme znovu šťastnějším celkem, protože šancí bylo na obou stranách přibližně stejně."

Rostislav Vlach (Zlín): "Byl to další z otevřených zápasů. Šance byly na obou stranách, domácí byli šikovnější v koncovce. My jsme zkoušeli několik juniorů a to byla asi největší deviza zápasu."

Vítkovice - Zlín 4:3

Branky a nahrávky: 17. R. Hruška (Gulaši), 18. Burger (P. Hubáček), 34. Klimek (Kuboš), 40. Vala (P. Hubáček) - 23. Leška (Záhorovský), 34.
Záhorovský (Leška), 55. R. Vlach ml. (Ďurák). Rozhodčí: Minář - Gebauer, Lederer. Vyloučení: 4:7. Využití: 3:0. Diváci: 1 303. Třetiny: 2:0, 2:2, 0:1.

Vítkovice: Štěpánek - Jurečka, Suchý, Kuboš, Hartmann, A. Sedlák, Gulaši, Ovčačík, J. Mrázek - Tomášek, Škoda, Krenželok - Svačina, R. Hruška, Klimek - Vala, Burger, P. Hubáček - Köhler, Szturc, Šedivý. Trenéři: Bokroš a Bolek.
Zlín: Sedláček - Hamrlík, Lučka, Nosek, Matula, Hlavačka, Klouček, Bořuta, Ďurák - Balaštík, R. Vlach ml., Rachůnek - M. Pšurný, Mokrejš, Brunec - Ondráček, Leška, Záhorovský - Kubiš, Balán, Andrašovský. Trenéři: R. Vlach st. a Přikryl.