Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Vítkovická hala bude opravena v lednu

9 2003
Ostrava - Už na konci ledna mají být dokončeny stavební úpravy hokejové haly ve Vítkovicích. Hala, kvůli jejíž rekonstrukci vítkovický extraligový tým hraje v Ostravě-Porubě, bude v dubnu a květnu hostit mistrovství světa. Na opravu ČEZ Arény město ze svého rozpočtu vynaložilo 695 milionů korun. "Částka se zdá být vysoká, ale je to potřebná investice. Ostrava bude disponovat dvěma halami, které splňují všechny parametry pro pořádání velkých světových akcí," řekl předseda představenstva společnosti Vítkovice Aréna Ivo Mocek.

Podstatnou část rozpočtu spolykaly zásahy do zázemí, interiéru a inženýrských sítí v útrobách stadionu.

Hala se osmnáct let poté, co byla uvedena do provozu, dočkala zcela nové vzduchotechniky, ozvučení, elektrických rozvodů, mrazícího zařízení, byly rozšířeny některé vchody a k pohodlí návštěvníků by měl přispět také větší počet restaurací. V nové třípodlažní přístavbě našlo své místo třináct šaten a nové kanceláře.

Podle odborníků přišel stavební zásah v nejvyšší čas. "Mohlo se stát, že pak by byly náklady daleko vyšší. Životnost a funkčnost některých zařízení totiž pomalu dosluhovala," vysvětlil Mocek.

Řadové příznivce možná zklame, že nad ledovou plochou nakonec nebude zavěšena televizní kostka, na které by se ze záznamu promítaly zajímavé situace z utkání. Instalaci nedoporučil statik, podle jehož propočtů není střecha arény uzpůsobena k zavěšení nosné konstrukce. V krajním případě by prý dokonce mohlo hrozit i její zborcení.

Hlad diváků tak mají nasytit dvě velkoplošné elektronické tabule, které by měly plnit podobný účel. "Kostka by navíc nevyhovovala mezinárodním parametrům některých míčových a kolektivních sportů. Visela by totiž nízko nad hrací plochou a zasahovala by do hřiště. Podle mého názoru však diváci nebudou zklamáni, protože elektronické tabule jim nabídnou přinejmenším stejný komfort," uvedl Mocek.

Nedostatkem místa by během šampionátu neměli trpět ani zástupci sdělovacích prostředků. Tiskové centrum na rozloze 60x20 metrů pojme přibližně pět stovek novinářů. Zvýšena byla i kapacita parkovacích míst. Tribuny po přestavbě během šampionátu pojmou 9011 diváků, což je dáno i tím, že do Ostravy se akreditovalo na padesát televizních společností.

Halu po rekonstrukci slavnostně otevře 6. dubna koncert tenoristy Josého Carrerase v doprovodu Janáčkovy filharmonie. Po hokejovém mistrovství světa by druhou významnou akcí v hale měl být světový šampionát ve futsalu začátkem roku 2005.

PROGRAM ZÁPASŮ MS V OSTRAVSKÉ HALE NAJDETE zde

Autoři: ,


Najdete na iDNES.czmobilní verze