Vítkovický navrátilec Kvapil: Slávisté odpadli

Vítkovice - Pardubice: Koma a Kvapil - Pardubický Jaroslav Koma bojuje s Markem Kvapilem z Vítkovic. | foto: Alexandr Satinský, MAFRA

13 2008
Výtečný návrat po zánětu lokte prožil vítkovický útočník Marek Kvapil. Ve včerejším 31. kole extraligy se podílel na výhře nad Slavií 6:3 brankou a dvěma gólovými asistencemi. "Ale bylo to náročné utkání. Slavia hrála hodně dobře," uvedl Kvapil. "Dvě třetiny to bylo vyrovnané utkání."

Co tedy rozhodlo?
Vyburcoval nás inkasovaný třetí gól, který jsme dostali ve třinácté vteřině třetí třetiny. Řekli jsme si, že musíme začít hrát. Byla poslední třetina, neměli jsme co ztratit. Zatlačili jsme na ně a naštěstí tam spadly góly. Jsem rád, že jsme to nakonec otočili.

Ze stavu 1:3 jste zvrátili skóre na 4:3 za 140 vteřin? Jak se vám to podařilo?
Začali jsme střílet. A čím víc střel pošlete na bránu, tím víc gólů dáte.

Nebylo to i tím, že přestala hrát Slavia?
Viděli jsme už ke konci druhé třetiny, že trochu odešli. Vlastně celou druhou část jsme hráli u nich. Stálo je to hodně sil a na konci zápasu se to projevilo. Posledních deset minut s námi nestačili bruslit. Měli jsme jednoznačně navrch.

A co váš loket?
Ještě ho trochu cítím, dávám si na něj obvazy, ale můžu s tím hrát. Jsem rád, že jsem se vrátil do týmu.

A gól, který jste vstřelil, vás nebolel? Od modré čáry vás před brankou pukem trefil spoluhráč Angel Krstev.
Ne, puk mi šel do vesty a spadl mi přímo na hokejku.