Vítkovický Svačina po sedmé prohře doma: Nobelovku tomu, kdo to vyřeší

NÁŠ DŮM NENÍ NÁŠ HRAD. Vítkovičtí hokejisté prohráli sedmý z dvanácti domácích zápasů. Na snímku bojuje vítkovický Peter Húževka (vpravo) a sparťanský Jan Švrček. | foto: Alexandr Satinský, MAFRA

23 2013
Ani dvě branky Vladimíra Svačiny nepomohly Vítkovicím k tomu, aby ve 23. kole extraligy udolaly pražskou Spartu. Prohra 2:5 byla už sedmá z dvanácti dosavadních domácích zápasů. "Nemyslím si, že bychom sehráli tak špatné utkání. Soupeř nás ale potrestal ze všeho," řekl Svačina.

Vladimíre, doma jste prohráli sedmé z 12 utkání. Jak si to vysvětlujete?
K tomu už není co říct... Jak se obvykle daří doma a z venku se vozí body sem tam, my to máme naopak.

Momentky z duelu Vítkovice vs. Sparta

Osobně se mi doma hraje lépe, vyspím se doma v klidu ve své posteli, jsem zvyklý na domácí led. Je to těžké. Až na to někdo přijde, dají mu nobelovku.

Přitom jste nezačali špatně, že?
Prvních deset minut jsme je motali. A přestože trénujeme hru pět na pět ve třetině, nemáme tam pak ty hráče pokryté a dostaneme tři góly. Není to chyba systému. Ale nemůže se nám to stávat.

Ale nevzdali jste se.
Hlavně byla škoda toho čtvrtého gólu. Věřil jsem, že kdybychom dali kontaktní gól, vyhráli bychom za tři body. To by nás tak nastartovalo, že by to neubránili. Ale dopadlo to jinak.

I tak děkuju fanouškům, vytvořili skvělou kulisu. Sparta má holt mančaft, který ani nepatří do naší ligy.